O zakończonej inwestycji informowaliśmy w artykule Kąpielisko we Frampolu otwarte
Całość projektu wyniosła prawie 1,2 mln zł, w tym wartość dofinansowania to ponad 721 tys. zł.
Zakres prac we Frampolu obejmował m. in. wybudowanie plaży poprzez wybranie części ziemi i nawiezienie nowego piasku, postawienie kontenerowych natrysków i szaletów wraz z umywalkami i zbiornikami na nieczystości płynne, zainstalowanie kolektorów słonecznych do podgrzewania wody użytkowej, zamontowanie pomostu pływającego wraz ze stanowiskiem dla ratownika z możliwością cumowania niewielkich jednostek pływających, jak łodzie, kajaki, rowery wodne, wybudowanie wiaty na przechowywanie sprzętu wodnego, budowę oświetlenia diodowego wzdłuż chodnika i ścieżki rowerowej oraz zakup sprzętu wodnego.
Gminy objęte realizacją Projektu położone są w południowej części Województwa Lubelskiego w strefie o najwyższych walorach krajoznawczych i wysokich walorach wypoczynkowych. Należą do nich w powiecie: janowskim - gmina Janów Lubelski i Dzwola, biłgorajskim - gmina Frampol oraz w powiecie zamojskim: gmina Zwierzyniec, Szczebrzeszyn, Sułów i Radecznica.
Klamrą spinającą ten obszar pod względem geograficznym jest położenie całego obszaru na Roztoczu, które jest jednym z najpiękniejszych zakątków Lubelszczyzny. Roztocze zachwyca i fascynuje zarówno swym krajobrazem, przyrodą, jak i wspaniałymi zabytkami oraz bogactwem różnorodności kulturowej. Atrakcyjne położenie oraz unikalny zestaw uwarunkowań endogenicznych i egzogenicznych predysponuje te gminy do roli ośrodków turystyczno - rekreacyjnych o znaczeniu ponadlokalnym. W związku z tym gminy te w ostatnich latach kładą duży nacisk na podnoszenie atrakcyjności i konkurencyjności turystycznej. Podejmowane działania mają na celu przyciągniecie turystów oraz wpływają na ogólny rozwój społeczno - gospodarczy.