REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ Konsekracja kościoła bł. Jana Pawła II
2013.04.11 12:28 | aktualizacja: 2013.04.12 20:32

Nowa parafia wkrótce

Na 8 czerwca br. zaplanowana jest uroczystość konsekracji kościoła im. bł. Jana Pawła II w Biłgoraju. Nowa, piąta już parafia, powstanie z podziału dotychczasowej parafii pw. Wniebowzięcia NMP.
Nowa parafia wkrótce

Budowa kościoła pw. bł. Jana Pawła II, który stanął na terenie dotychczasowej parafii pw. Wniebowzięcia NMP, na osiedlu Ogrody, rozpoczęła się sześć lat temu, dziś obiekt jest ukończony.

Jednak budynek nie stanowi jeszcze centrum nowej parafii, by tak się stało konieczne jest dokonanie konsekracji, czyli poświęcenie nowej świątyni przez biskupa.

To nastąpi w ciągu najbliższych miesięcy, uroczystość została zaplanowana na sobotę 8 czerwca, a poprowadzi ją ordynariusz diecezji zamojsko-lubaczowskiej ks. bp Marian Rojek. Wówczas ks. biskup dokona także namaszczenia ołtarza. Taką informację podał Tygodnik Zamojski, w rozmowie z portalem bilgorajska.pl potwierdził ją proboszcz parafii pw. WNMP Józef Flis.

W kilka tygodni po tym wydarzeniu wydany zostanie dekret o erygowaniu piątej już parafii w Biłgoraju, co oznacza oficjalne powołanie jej do życia.

Parafia pw. bł. Jana Pawła II to nie tylko kościół. Na terenie parafii znajduje się kompleks pomieszczeń, a w nich m.in. sala konferencyjna, a od września działa tam katolickie przedszkole. W planach jest jeszcze uruchomienie biblioteki parafialnej, a nawet kawiarenki.

red.
red. dodany 11 kwietnia 2013
 
Odsłon: 23711

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (21)

Najwyżej oceniane komentarze
~ kokoszanel
Oceniano 46 razy  +32
Kościół pod wezwaniem świętego banku...
~ Armi
Oceniano 46 razy  +24
Mam niesmak kiedy codziennie przejeżdżam obok tego pałacu. Jeszcze ten szyld banku obok mówi "to ja Wasza wielka skarbonka, bezzwrotnej gotówki" . Za ten tak niepotrzebny kościół, można by było zbudować 5 domów dla ubogich.
~ J56
Oceniano 25 razy  +15
Dawaliście dajecie i będziecie dawać. Taki Wasz durny los. Nie żądajcie od wielebnego by wstawiał się za Wami do pracodawców ponieważ on może się do niego zwrócić o datek dla siebie a nie dla Was.
Wszystkie komentarze
~ z Biłgoraja
Oceniano 6 razy  0
Na pewno ten kościół jest bardzo potrzebny w tym miejscu gdzie został zbudowany. Świadczą o tym tłumy ludzi na nabożeństwach. Piękne, z gustem wnętrze. Naprawdę nie ma co marudzić ( jak niektórzy to czynią). Owszem są apele o wspieranie tej świątyni, ale na siłę nikt nikogo nie zmusza. Datki są dobrowolne.
~ janek
Oceniano 2 razy  +2
w sumie to sie jeszcze nie spotkałem zeby w kosciele zbierali np na dzieci, na ubogich, jestem katolikiem wierzacym ale uwazam ze ten kosciół jest potrzebny jak kij do d *py. zamiast budowac kolejne palace to powinni te pieniadze oddac dla potrzebujacych przynajmniej cos dobrego by zrobili.
~ ktos
Oceniano 6 razy  +4
Nie wiem po co i na co 5 kosciolów w tej naszej dziurze!!
~ marko
Oceniano 5 razy  +1
Tak tylko sluchajcie T,Rydzyka i parafie zakladajcie ,,SIEWCY,,,
~ fff
Oceniano 13 razy  +11
Ja jestem katolikiem i nie podoba mi się to co robią księża z kościołem i nie są dla mnie jakimiś guru ,obecna sytuacja odchodzi od tego jak nauczał mesjasz,i nigdy do apostołów nie mówił -niech wam płacą owieczki za sakramenty itd.-zawsze ujmował się za biednymi (błogosławieni ubodzy)a ja jeszcze nie słyszałem o mszy za biednych i ułomnych,a na kazaniach tylko banialuki i pokazy na 9.30 przed kamerami , a gdzie mowa o piekle?Szatanie ?Pokusach?I jak to ma się to czynów księży którzy mają być przykładem ?
~ ...
Oceniano 15 razy  -5
ale nikt nie nakazuje ci należeć do naszego kościoła, to nie znaczy że wszyscy musimy myśleć tak jak ty , nikt nie zmuszał nikogo do dawania ofiar na budowę, i naprawdę nie martw się o nasz kościół damy radę
~ fff
Oceniano 4 razy  +4
Jasne że kościół będzie tylko jaki?
~ Widzisz Kościół był jest i będzie
Oceniano 12 razy  -2
a twojego idola Palikota Polacy już olali, i zostaje ci tylko użalanie się na forum biedaku
~ Biznes to powołanie.
Oceniano 10 razy  +6
A wiecie że hotel na zamojskiej od nadleśnictwa kupił? za gotówkę biedaczek. Taca wzrośnie.
~ Kola
Oceniano 10 razy  +4
Ile takie cacko mogło,kosztować? A powiadają że Biłgoraj,skromny.
~ Biznes to powołanie.
Oceniano 15 razy  +9
Jak by robił biznes bez sutanny to by musiał kredyty zaciągać i je SPŁACAĆ. Sutanna daje mu zabezpieczenie i gwarancję łatwych dochodów.
~ ggg
Oceniano 16 razy  +10
Jak ten pałac i bank ma się do kościoła biednego i co na to szef Flisa Papież Franciszek?Flis pomylił się z powołaniem powinien robić w biznesie ale takim bez sutanny
~ hhhh
Oceniano 11 razy  +3
Kiedy pleban powie do pracodawców ,,,nie rób tego bliżniemu co tobie nie miłe,, ciekawe jak ten pracodawca by harował i dostał 1200zł na utrzymanie rodziny?Chrystus uczył żeby sobie ludzie wzajemnie pomagali .Jeżeli władza ma w d,, podatników to może główny kaznodzieja upomni się o parafian ,chyba że mu to zwissa ,że muszą z głodu kraść,bo za 1200 nie ma możliwości utrzymać rodziny,Proponuję mszę za bezrobotnych i wykorzystywanych w zakładach niewolniczych
~ ewa
Oceniano 3 razy  -1
a na jakiej ulicy ten kosciójest
~ ?
Oceniano 10 razy  -4
J56 bardzo cię to boli, w którym miejscu ?
~ J56
Oceniano 25 razy  +15
Dawaliście dajecie i będziecie dawać. Taki Wasz durny los. Nie żądajcie od wielebnego by wstawiał się za Wami do pracodawców ponieważ on może się do niego zwrócić o datek dla siebie a nie dla Was.
~ do Armi
Oceniano 17 razy  +11
kościół powstał z dobrowolnych skladek, więc jakby ludzie chcieli budować domy dla ubogich to przecież mamy demokrację, od opieki społecznej to jest państwo.I nie uważam, że wszystko ma byc dla tzw.biednych dzieci, które mają przecież rodziców i wszystkich innych biednych, którzy czasem więcej dostaną od opieki społecznej niż ja zarobię. Kościół jest ok, ale zgadzam się ten bank obok i tzw. inne dzieła proboszcza jak np. przedszkole, budzi po prostu niesmak, bo to jest w zamyśle dochodowe przedsięwzięcie, dotowane pzrez państwo
~ kokoszanel
Oceniano 46 razy  +32
Kościół pod wezwaniem świętego banku...
~ Armi
Oceniano 46 razy  +24
Mam niesmak kiedy codziennie przejeżdżam obok tego pałacu. Jeszcze ten szyld banku obok mówi "to ja Wasza wielka skarbonka, bezzwrotnej gotówki" . Za ten tak niepotrzebny kościół, można by było zbudować 5 domów dla ubogich.
~ Z
Oceniano 5 razy  +5
Kto będzie proboszczem? Jest już taka informacja?
~ ll
Oceniano 17 razy  +5
parafianie dawali na ten kościół od lat ,to może teraz księżą zrobią apel do przedsiębiorców żeby płacili średnią krajową niewolnikom, czas przypomnieć 2 przykazanie,bo ludzie na chleb nie mają a dzieci w sklepach muszą pączki kraść żeby głodnym nie być
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
dzisiaj, 08:45 Biłgoraj
Znamy nazwiska radnych Młodzieżowej Rady Miasta
Burmistrz Biłgoraja ogłosił wyniki wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta w kadencji 2022-2024. W I kadencji w funkcję radnych pełnić będzie 18 uczniów biłgorajskich szkół.
dzisiaj, 09:55 Przymiarki
Samochód uderzył w przepust [AKTUALIZACJA]
w piątek, godzina 08:33 Sokołówka Kolonia
Pożar domu w gminie Frampol. 2 osoby trafiły do szpitala na obserwację [AKTUALIZACJA]
11 listopada 2022 Dereźnia
Patriotyczna biesiada w Dereźni [WYNIKI]
To już tradycja, że 11 listopada społeczność gminy Biłgoraj spotyka się podczas Jesiennej Biesiady Kulturalnej. Gospodarzem tegorocznej, XXV edycji wydarzenia była Dereźnia.
dzisiaj, 09:07 Biłgoraj
13-letni Miłosz w finale "Mam Talent!". Jego dziadkowie mieszkają w gminie Potok Górny
dzisiaj, 10:59 Lubelszczyzna
"Andrzejki" na drogach Lubelszczyzny
13 listopada 2022 Stary Bidaczów
25-lecie OSP Stary Bidaczów z udziałem wicepremiera
W niedzielę 13 listopada OSP Stary Bidaczów świętowała 25-lecie istnienia. Wydarzenie było okazją do przekazania druhom nowego samochodu ratowniczo-rozpoznawczego oraz zaprzysiężenia nowo powstałej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. W uroczystych obchodach uczestniczył wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.
w czwartek, godzina 14:25 Lubelszczyzna
Ponad 40 zdarzeń drogowych w ciągu kilkunastu godzin
w czwartek, godzina 08:39 Długi Kąt
Zderzenie autobusu z ciężarówką
w niedzielę, godzina 10:59 Powiat
Ponad 500 zł na osobę w powiecie, 3,2 tys. w Biłgoraju
Czasopismo "Wspólnota" przygotowało ranking wykorzystania środków unijnych przez samorządy w latach 2014-2021. W czołówce wśród miast powiatowych znalazł się Biłgoraj. Jednak w naszym powiecie są gminy, które wydały więcej funduszy UE w przeliczeniu na mieszkańca. Szczegóły poniżej.
w czwartek, godzina 11:30 Lubelszczyzna
Komunikat drogowy na godz. 11. Najgorsza sytuacja m.in. w okolicach Biłgoraja
w środę, godzina 08:02 Biłgoraj
Przerwa w dostawie ciepła
15 listopada 2022 Lubelszczyzna
Wybuchy na Lubelszczyźnie. Associated Press mówi o rosyjskich rakietach
We wtorkowe popołudnie 15 listopada, na terenie Lubelszczyzny doszło do tragicznego zdarzenia. Zaledwie kilka km od granicy z Ukrainą zginęły dwie osoby. Agencja AP, powołująca się na źródła z amerykańskiego wywiadu podała, że na miejscowość Przewodów spadły dwie rosyjskie rakiety. Rząd nie zajął oficjalnego stanowiska. W trybie pilnym zwołano natomiast Komitet Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych.
dzisiaj, 08:14 Gmina Biłgoraj
Lali wosk w narodowym instytucie
14 listopada 2022 Hedwiżyn
Zderzenie dwóch aut w Hedwiżynie. Kierowca miał 1,5 promila [AKTUALIZACJA]
w czwartek, godzina 19:20 Biłgoraj
Święto honorowych krwiodawców [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
W czwartkowe popołudnie 24 listopada, w siedzibie KP PSP w Biłgoraju zorganizowano spotkanie honorowych dawców krwi. Były podziękowania i odznaczenia dla najbardziej aktywnych. Organizatorem wydarzenia był biłgorajski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża.
w piątek, godzina 11:28 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
w poniedziałek, godzina 09:27 Księżpol
Od-Nowa ma już 5 lat. Huczny jubileusz w gminie Księżpol
w czwartek, godzina 11:17 Biłgoraj
Jest już nowy komendant straży pożarnej w Biłgoraju
Po wielu miesiącach przetasowań poznaliśmy w końcu nazwisko osoby, która pokieruje Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju. Dziś nowy szef odebrał nominację od komendanta wojewódzkiego.
w środę, godzina 15:36 Biłgoraj
Spadnie nawet 15 cm śniegu
w niedzielę, godzina 08:45 Kraj
Tańszy prąd pod warunkiem złożenia oświadczenia
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika