REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ Konsekracja kościoła bł. Jana Pawła II
2013.04.11 12:28 | aktualizacja: 2013.04.12 20:32

Nowa parafia wkrótce

Na 8 czerwca br. zaplanowana jest uroczystość konsekracji kościoła im. bł. Jana Pawła II w Biłgoraju. Nowa, piąta już parafia, powstanie z podziału dotychczasowej parafii pw. Wniebowzięcia NMP.
Nowa parafia wkrótce

Budowa kościoła pw. bł. Jana Pawła II, który stanął na terenie dotychczasowej parafii pw. Wniebowzięcia NMP, na osiedlu Ogrody, rozpoczęła się sześć lat temu, dziś obiekt jest ukończony.

Jednak budynek nie stanowi jeszcze centrum nowej parafii, by tak się stało konieczne jest dokonanie konsekracji, czyli poświęcenie nowej świątyni przez biskupa.

To nastąpi w ciągu najbliższych miesięcy, uroczystość została zaplanowana na sobotę 8 czerwca, a poprowadzi ją ordynariusz diecezji zamojsko-lubaczowskiej ks. bp Marian Rojek. Wówczas ks. biskup dokona także namaszczenia ołtarza. Taką informację podał Tygodnik Zamojski, w rozmowie z portalem bilgorajska.pl potwierdził ją proboszcz parafii pw. WNMP Józef Flis.

W kilka tygodni po tym wydarzeniu wydany zostanie dekret o erygowaniu piątej już parafii w Biłgoraju, co oznacza oficjalne powołanie jej do życia.

Parafia pw. bł. Jana Pawła II to nie tylko kościół. Na terenie parafii znajduje się kompleks pomieszczeń, a w nich m.in. sala konferencyjna, a od września działa tam katolickie przedszkole. W planach jest jeszcze uruchomienie biblioteki parafialnej, a nawet kawiarenki.

red.
red. dodany 11 kwietnia 2013
 
Odsłon: 24757

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (21)

Najwyżej oceniane komentarze
~ kokoszanel
Oceniano 46 razy  +32
Kościół pod wezwaniem świętego banku...
~ Armi
Oceniano 46 razy  +24
Mam niesmak kiedy codziennie przejeżdżam obok tego pałacu. Jeszcze ten szyld banku obok mówi "to ja Wasza wielka skarbonka, bezzwrotnej gotówki" . Za ten tak niepotrzebny kościół, można by było zbudować 5 domów dla ubogich.
~ J56
Oceniano 25 razy  +15
Dawaliście dajecie i będziecie dawać. Taki Wasz durny los. Nie żądajcie od wielebnego by wstawiał się za Wami do pracodawców ponieważ on może się do niego zwrócić o datek dla siebie a nie dla Was.
Wszystkie komentarze
~ z Biłgoraja
Oceniano 6 razy  0
Na pewno ten kościół jest bardzo potrzebny w tym miejscu gdzie został zbudowany. Świadczą o tym tłumy ludzi na nabożeństwach. Piękne, z gustem wnętrze. Naprawdę nie ma co marudzić ( jak niektórzy to czynią). Owszem są apele o wspieranie tej świątyni, ale na siłę nikt nikogo nie zmusza. Datki są dobrowolne.
~ janek
Oceniano 2 razy  +2
w sumie to sie jeszcze nie spotkałem zeby w kosciele zbierali np na dzieci, na ubogich, jestem katolikiem wierzacym ale uwazam ze ten kosciół jest potrzebny jak kij do d *py. zamiast budowac kolejne palace to powinni te pieniadze oddac dla potrzebujacych przynajmniej cos dobrego by zrobili.
~ ktos
Oceniano 6 razy  +4
Nie wiem po co i na co 5 kosciolów w tej naszej dziurze!!
~ marko
Oceniano 5 razy  +1
Tak tylko sluchajcie T,Rydzyka i parafie zakladajcie ,,SIEWCY,,,
~ fff
Oceniano 13 razy  +11
Ja jestem katolikiem i nie podoba mi się to co robią księża z kościołem i nie są dla mnie jakimiś guru ,obecna sytuacja odchodzi od tego jak nauczał mesjasz,i nigdy do apostołów nie mówił -niech wam płacą owieczki za sakramenty itd.-zawsze ujmował się za biednymi (błogosławieni ubodzy)a ja jeszcze nie słyszałem o mszy za biednych i ułomnych,a na kazaniach tylko banialuki i pokazy na 9.30 przed kamerami , a gdzie mowa o piekle?Szatanie ?Pokusach?I jak to ma się to czynów księży którzy mają być przykładem ?
~ ...
Oceniano 15 razy  -5
ale nikt nie nakazuje ci należeć do naszego kościoła, to nie znaczy że wszyscy musimy myśleć tak jak ty , nikt nie zmuszał nikogo do dawania ofiar na budowę, i naprawdę nie martw się o nasz kościół damy radę
~ fff
Oceniano 4 razy  +4
Jasne że kościół będzie tylko jaki?
~ Widzisz Kościół był jest i będzie
Oceniano 12 razy  -2
a twojego idola Palikota Polacy już olali, i zostaje ci tylko użalanie się na forum biedaku
~ Biznes to powołanie.
Oceniano 10 razy  +6
A wiecie że hotel na zamojskiej od nadleśnictwa kupił? za gotówkę biedaczek. Taca wzrośnie.
~ Kola
Oceniano 10 razy  +4
Ile takie cacko mogło,kosztować? A powiadają że Biłgoraj,skromny.
~ Biznes to powołanie.
Oceniano 15 razy  +9
Jak by robił biznes bez sutanny to by musiał kredyty zaciągać i je SPŁACAĆ. Sutanna daje mu zabezpieczenie i gwarancję łatwych dochodów.
~ ggg
Oceniano 16 razy  +10
Jak ten pałac i bank ma się do kościoła biednego i co na to szef Flisa Papież Franciszek?Flis pomylił się z powołaniem powinien robić w biznesie ale takim bez sutanny
~ hhhh
Oceniano 11 razy  +3
Kiedy pleban powie do pracodawców ,,,nie rób tego bliżniemu co tobie nie miłe,, ciekawe jak ten pracodawca by harował i dostał 1200zł na utrzymanie rodziny?Chrystus uczył żeby sobie ludzie wzajemnie pomagali .Jeżeli władza ma w d,, podatników to może główny kaznodzieja upomni się o parafian ,chyba że mu to zwissa ,że muszą z głodu kraść,bo za 1200 nie ma możliwości utrzymać rodziny,Proponuję mszę za bezrobotnych i wykorzystywanych w zakładach niewolniczych
~ ewa
Oceniano 3 razy  -1
a na jakiej ulicy ten kosciójest
~ ?
Oceniano 10 razy  -4
J56 bardzo cię to boli, w którym miejscu ?
~ J56
Oceniano 25 razy  +15
Dawaliście dajecie i będziecie dawać. Taki Wasz durny los. Nie żądajcie od wielebnego by wstawiał się za Wami do pracodawców ponieważ on może się do niego zwrócić o datek dla siebie a nie dla Was.
~ do Armi
Oceniano 17 razy  +11
kościół powstał z dobrowolnych skladek, więc jakby ludzie chcieli budować domy dla ubogich to przecież mamy demokrację, od opieki społecznej to jest państwo.I nie uważam, że wszystko ma byc dla tzw.biednych dzieci, które mają przecież rodziców i wszystkich innych biednych, którzy czasem więcej dostaną od opieki społecznej niż ja zarobię. Kościół jest ok, ale zgadzam się ten bank obok i tzw. inne dzieła proboszcza jak np. przedszkole, budzi po prostu niesmak, bo to jest w zamyśle dochodowe przedsięwzięcie, dotowane pzrez państwo
~ kokoszanel
Oceniano 46 razy  +32
Kościół pod wezwaniem świętego banku...
~ Armi
Oceniano 46 razy  +24
Mam niesmak kiedy codziennie przejeżdżam obok tego pałacu. Jeszcze ten szyld banku obok mówi "to ja Wasza wielka skarbonka, bezzwrotnej gotówki" . Za ten tak niepotrzebny kościół, można by było zbudować 5 domów dla ubogich.
~ Z
Oceniano 5 razy  +5
Kto będzie proboszczem? Jest już taka informacja?
~ ll
Oceniano 17 razy  +5
parafianie dawali na ten kościół od lat ,to może teraz księżą zrobią apel do przedsiębiorców żeby płacili średnią krajową niewolnikom, czas przypomnieć 2 przykazanie,bo ludzie na chleb nie mają a dzieci w sklepach muszą pączki kraść żeby głodnym nie być
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
17 listopada 2023 Gmina Biłgoraj
Beata Strzałka pełniącą obowiązki wójta gminy Biłgoraj
Z dniem 17 listopada Prezes Rady Ministrów wyznaczył Beatę Małgorzatę Strzałkę do pełnienia funkcji wójta gminy Biłgoraj do czasu objęcia obowiązków przez nowo wybranego wójta
dzisiaj, 07:46 Biłgoraj
Biłgorajskie zapiekanki w Krakowie
we wtorek, godzina 17:14 Wola Duża
Zderzenie pojazdów na DW nr 858 [AKTUALIZACJA]
22 listopada 2023 Powiat
Maszt w centrum Biłgoraja. Nie było sprzeciwu?
W centrum Biłgoraja powstaje instalacja radiokomunikacyjna BT 12925 Biłgoraj Różnówka wraz z infrastrukturą towarzyszącą wieży typu BOT-H2/54 dla operatora Towerlink Poland Sp. z o.o. Pozwolenie na budowę wydało Starostwo Powiatowe. Nie było żadnych sprzeciwów wobec wykonania inwestycji?
dzisiaj, 10:21 Powiat
Atak zimy w powiecie. W ciągu doby doszło do 6 kolizji
dzisiaj, 13:52 Biłgoraj
Transformacja energetyczna regionu o krok bliżej
20 listopada 2023 Biłgoraj
Umowa na chodnik i ścieżkę rowerową podpisana... mimo protestów
Umowa na budowę chodnika i ścieżki w ciągu ul. Bagiennej w Biłgoraju została podpisana. Poinformował o tym samorząd powiatu biłgorajskiego. Inwestycja powstanie więc pomimo protestów ze strony części mieszkańców, który walczyli, by chodnik wybudować po drugiej stronie ulicy. Większość jednak popierała wykonanie inwestycji, tłumacząc to względami bezpieczeństwa.
dzisiaj, 12:17 Samsonówka
Nie będzie wody
we wtorek, godzina 08:18 Tarnogród
Osobówka w rowie. Kierująca trafiła do szpitala [AKTUALIZACJA]
dzisiaj, 09:23 Tereszpol
Nie żyje Ala, dziewczynka chora na miopatię
Niestety dziś rano dotarły bardzo smutne informacje. Zmarła Ala Rymarz, mała mieszkanka Tereszpola, która od urodzenia walczyła z ciężką i nieuleczalną chorobą, jaką jest miopatia. O jej odejściu poinformowali rodzice.
we wtorek, godzina 12:10 Sigła
Zderzenie osobówki i ciężarówki
w niedzielę, godzina 10:47 Biłgoraj
Tak wygląda nowy biurowiec Modela
w czwartek, godzina 17:48 Józefów
Leśnicy będą mieć nowa siedzibę
W czwartek 23 listopada w Józefowie odbyły się uroczystości związane z rozpoczęciem budowy nowej siedziby miejscowego nadleśnictwa.
w poniedziałek, godzina 07:53 Józefów
Ponad 2 mln zł za 2 km chodnika
w poniedziałek, godzina 08:44 Różaniec Pierwszy
22-latka dachowała volkswagenem
16 listopada 2023 Biłgoraj
Wygrana w Lotto w Biłgoraju
We wtorek 14 listopada w Biłgoraju padła wygrana w loterii liczbowej Totalizatora Sportowego. Która kolektura okazała się szczęśliwa?
19 listopada 2023 Biłgoraj
Wakaty w straży
w niedzielę, godzina 08:52 Biłgoraj
31 mln zł na wsparcie dla przedsiębiorców z Biłgoraja i okolic
w sobotę, godzina 11:08 Frampol
Uwaga mieszkańcy gminy Frampol
Na terenie gminy Frampol planowana jest przebudowa sieci wodociągowej. W związku z tym władze gminy zachęcają mieszkańców Teodorówki do udziału w spotkaniu, podczas którego będą omówione najważniejsze kwestie. Na kiedy zaplanowano takie spotkanie?
we wtorek, godzina 13:06 Biłgoraj
Są już pierwsze dary dla podopiecznych ZOL
w czwartek, godzina 08:17 Powiat
9 miejscowości bez prądu
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika