Pełna wersja

Spotkaj się z "Dziewczyną z szafy"

2013-06-12 10:31

W najbliższą sobotę, 15 czerwca, o godz. 19.30 kino Biłgorajskiego Centrum Kultury zaprasza na projekcję wchodzącego na polskie ekrany filmu "Dziewczyna z szafy"; w reżyserii Bodo Koxa. Po filmie odbędzie się spotkanie z pochodzą z Biłgoraja, aktorką Magdaleną Różańską - odtwórczynią głównej roli kobiecej.

Warto podkreślić, że Magdalena Różańska związana jest z Ziemią Biłgorajską, urodziła się w miejscowości Okrągłe k. Biłgoraja, w Biłgoraju uczęszczała do Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ. W 2003r. zdobyła tytuł Vice Miss Nastolatek Ziemi Biłgorajskiej.

"Dziewczyna z Szafy" to jej debiut fabularny, za który zdobyła "Jańcio Wodnika" nagrodę za największe odkrycie na Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Filmowej "Prowincjonalia". Magdalena Różańska w 2011r. ukończyła PWST we Wrocławiu, w tym samym roku zdobyła nagrodę Radia Łódź za rolę Emilki w spektaklu "Nasze miasto" na XXIX Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Znana jest także z serialu "Na Wspólnej".

"Dziewczyna z szafy" to n iezwykły film okrzyknięty przez media jedną z najoryginalniejszych i najlepszych polskich produkcji ostatnich lat. Film opowiada o niezwykłej więzi między trójką młodych i zamkniętych w swoich światach ludzi. Jacek (Piotr Głowacki) to internetowy podrywacz, który mieszka ze swoim upośledzonym i jednocześnie niezwykle utalentowanym bratem, Tomkiem (Wojciech Mecwaldowski). Magda (debiutująca na kinowym ekranie Magdalena Różańska) jest sąsiadką chłopaków, wyjątkowo skrytą dziewczyną, często zamykającą się w szafie, co jest jej ucieczką od "normalnego" społeczeństwa, do którego wyraźnie nie pasuje. Pewnego dnia Jacek prosi Magdę, aby zaopiekowała się jego bratem przez kilka godzin. Okazuje się, że ta dwójka ma ze sobą wiele wspólnego i niespodziewanie połączy ich głęboka więź.

Film jest jednocześnie zabawny i zmuszający do refleksji, jego reżyser - Bodo Kox, który uchodzi za ikonę polskiego offu - podkreślał, że chciał swoim dziełem pozostawić coś na dłużej. Sam określa swoją produkcję jako film dla ludzi wrażliwych, traktujący o samotności, miłości i chęci bycia z drugim człowiekiem.

A.T.(BCK)