Ogólnopolska Olimpiada realizowana jest w zakresie czterech przedmiotów: matematyki, fizyki, chemii i geografii z elementami geologii. Laureaci zawodów finałowych dzielą się na trzy kategorie w każdej z dziedzin.
Pierwszych dziesięciu laureatów z listy rankingowej uzyskuje tytuł laureata pierwszego stopnia w danej dziedzinie, kolejnych dziesięciu tytuł laureata drugiego stopnia, pozostali uzyskują tytuł laureata trzeciego stopnia z danego przedmiotu, jeśli uzyskali minimum 70% możliwych do zdobycia punktów w zawodach centralnych. Laureaci Olimpiady przyjmowani są na studia w AGH z pominięciem procedury rekrutacyjnej.
Na uroczyste wręczenie Diamentowych Indeksów zaproszeni zostali również Dyrektorzy Szkół i nauczyciele laureatów. Gospodarze imprezy zaprezentowali wirtualną wycieczkę po swojej uczelni. Uroczystość uświetnili swoją obecnością naukowcy Europejskiego Laboratorium Fizyki Cząstek Elementarnych z Genewy, którzy bardzo ciekawie opowiadali o eksperymentach prowadzonych w CERNIE. Diamentowe Indeksy wręczał laureatom przewodniczący Komitetu Głównego Olimpiady dr Jerzy Stochel w towarzystwie gości z CERNU. Po zrobieniu pamiątkowego zdjęcia w holu głównym uczelni, uczestnicy spotkania zostali zaproszeni na wspólny obiad do stołówki studenckiej AGH.
Uczniowie kl. II A : Paulina Węgrzyn i Patryk Nizio uzyskali tytuł laureata. W I etapie bieżącej olimpiady z geografii brało udział 181 uczniów z całej Polski, którzy projektowali nową trasę rowerową w najbliższej okolicy. Do II etapu zakwalifikowało się 145 uczniów. W finale, który odbył się w Krakowie w marcu brało udział tylko 26 licealistów. W gronie laureatów pierwszego stopnia najwyższy wynik uzyskała Paulina, zaś Patryk uplasował się na V miejscu.
W VI Ogólnopolskiej Olimpiadzie "O Diamentowy Indeks AGH" podwójny sukces odniósł również uczeń z klasy II A Filip Rak, który został laureatem III stopnia z matematyki i fizyki.
Do olimpiady uczniów przygotowywali: Barbara Łokaj, Andrz e j Łokaj i Ryszard Wołoszyn.