Ośmioletni karateka z Biłgoraja podbił Anglię

2013-10-30 09:29

Wiktor Wolanin zajął II miejsce na Pucharze Europy w Karate Tradycyjnym w Peterborough w Wielkiej Brytanii.

W dniu 19 października br. w hali Bushfield w Peterborough w Wielkiej Brytanii odbył się III Puchar Europy Dzieci w Karate Tradycyjnym. Uczestniczyło w nim ponad 200 zawodników z 7 państw (Wielkiej Brytanii, Polski, Czech, Armenii, Litwy, Rosji i Łotwy). Ośmioletni mieszkaniec Biłgoraja Wiktor Wolanin w grupie wiekowej osiem - dziewięć lat, w kategorii kata 6-4 kyu wywalczył drugie miejsce. Wynik jest potwierdzeniem dobrej formy karateki wpisując się jednocześnie na listę bogatego już dorobku sportowego młodego zawodnika. W tym roku wywalczył już m.in. Puchar Lubelszczyzny oraz III m-ce na Pucharze Polski Dzieci.

Trenerem Wiktora jest Sensei Piotr Wojtkowski (3 dan). Wiktor ma na swoim koncie wiele sukcesów m.in. z tego roku:

VIII Puchar Lubelszczyzny Tomaszów Lubelski - 1 m-ce w konkurencji kata, Turniej Karate o puchar Dojo Stara Wieś Stara Wieś - 1 m-ce w konkurencji kata, XXVIII Turniej Karate o "Puchar Roztocza" Zamość - 3 m-ce w konkurencji kata.