REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2014.03.03 12:47

Nie musisz być ofiarą

Przekonywali pracownicy różnych instytucji podczas obchodów "Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem", zorganizowanego w Pol­sce już po raz 14. W tym roku mo­ty­wem prze­wod­nim ty­go­dnia po­mo­cy po­krzyw­dzo­nym są prawa ofiar przestępstw. Dlatego też w akcję włączyły się prokuratury, także w Biłgoraju.
Nie musisz być ofiarą

Z bezpłatnych porad udzielanych w ramach Tygodnia w naszym mieście skorzystało 8 osób.

- Spectrum spraw o których rozmawialiśmy było bardzo szerokie, nie mogę zdradzać szczegółów, ale były to sprawy o charakterze cywilnym: wyjścia z trudnych sytuacji w których ludzie się znaleźli, problemów o charakterze rodzinnym, sposobów poradzenia sobie z konfliktami, a także porad z zakresu prawa karnego - wymienia Zbigniew Reszczyński,szef biłgorajskiej Prokuratury Rejonowej.
Prokurator podkreśla jednocześnie, że Prokuratura realizując swoje obowiązki, codziennie udziela porad i pomocy ludziom, którzy przychodzą do jej siedziby - Zdziwiłbym się gdyby nagle w ciągu Tygodnia Pomocy przyszłoby 20,30 osób, bo to znaczyłoby, że na co dzień nie realizujemy swoich zadań właściwie. Akcja jest o tyle potrzebna, że nagłaśnia pewne problemy, które pojawiają się w naszych trudnych czasach. Każde działania, które pozwolą chociaż jednej osobie podjąć decyzję o rozwiązaniu problemu, są zasadne - dodaje prokurator Reszczyński.

Akcja ma na celu zwrócenie szczególnej uwagi społeczeństwa oraz instytucji państwowych i samorządowych na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Idea akcji związana jest z obchodzonym w dniu 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw. W Polsce dzień ten został ustanowiony Dniem Ofiar Przestępstw na mocy ustawy z dnia 12 lutego 2003 r.

Red.
Red. dodany 3 marca 2014
 
Odsłon: 2570

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (7)

~ AK
  0
JAk Temida sama jest skorumpowanym oprawcą to zamiast resocjhalizować to robi się zdeprawowana i deprawuje to z czym do ludzi ? z czym do prawych ludzi ?/jak łamią art 45 KRP i jawnookrada z kasy ,czci i honoru taka występna zbrodnią sądową i co one budują ??? pewnie wille już pobudowali ??
Szumowiny i menty ludzkie opanowały Biłgoraj !!!
~ AK
  0
Poczynań tej bandy nawet nie przeskoczy Pierwszy Strażnik Konstytucji RP szanowny pan Prezydent RP .
Daje ,,im" oręż z którego bardzo haniebnie sobie poczynają te szubrawce oszczerce deprawatorzy podsądnych od organizowania ustawek z czwartym wpływowym w tle.
~ PiS
  0
Polecam wszystkim kupić teraz ECHO ROZTOCZA , na stronie 13 jest wypowiedź burmistrza Rosłana który powiedział - Jest mi wstyd za mieszkańców Biłgoraja którzy są przeciwni wydawaniu publicznych pieniędzy, pochodzących z ich podatków na upamiętnienie miejsc kultu żydowskiego. TO HAŃBA DLA MIASTA.Rosłan musi odejść. Ma rację radny Tomasz Książek że Rosłan to najgorszy burmistrz i że nie upamiętnia
powstańców z AK i źle traktuje środowiska kombatanckie.
~ antykrystek
  0
nie musisz być ofiarą :) możesz być mordercą
~ nb
Oceniano 2 razy  +2
A jak ktoś jest ofiarą prokuratora albo sędziego?
~ AK
Oceniano 3 razy  +1
Jestem ofiarą przestępców w zmowie z Krzeszowskiej 63 i ich skorumpowanych z Kościuszki 29 .Blokują mi dostępu do rehabilitacji i do Strasburga oraz okradli mnie na sporą kasę skorumpowaną sędziną i prokuratorem . Ujawniona na sali rozpraw prawda zniknęła i zostały wpisane w protokół same steki ciulstew !!! i zostało pohańbione godło państwowe na te wstrętne oszczerstwa twórczości literackiej fałszerki MKP strony łamiącej art 45 KRP po naciskach wpływowego fiszy T.Ch.
O ***** roztrzaść to wszystko .Banda hipokrytów i deprawatorów .
~ bhf
Oceniano 3 razy  +3
Zwykła obłuda , niech jakiś dziennikarz spyta się jakiegoś sędziego od spraw rodzinnych ile razy przyznał opiekę nad dziećmi ojcu albo jakie kontakty przyznają do dzieci i jak to wygląda?gdyby to sędziów spotkało to coś by zrozumieli ale to przecież katolicy w niedzielę do kościoła a na tygodniu świństwa bliżniemu
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
25 kwietnia 2021 Biłgoraj
Przejazd przez tory w Woli Dużej zlikwidowany
Przejazd, z którego chętnie korzystali rowerzyści, przecinający torowisko w Woli Dużej, łączący tereny leśne, został zlikwidowany. Stało się to w marcu br. O powody tej decyzji zapytaliśmy Nadleśnictwo Biłgoraj.
w piątek, godzina 10:11 Bukownica
Wypadek w lesie. Nie żyje 66-latek
w piątek, godzina 08:55 Biłgoraj
Tymczasowy areszt dla 38-latka
29 kwietnia 2021 Biłgoraj
Mieszkańcy Biłgoraja walczą o las
Jeszcze w tym roku mają rozpocząć się działania związane z wycinką części lasu znajdującego się pomiędzy Biłgorajem a Wolą Małą. Mieszkańcy jednak nie odpuszczają i walczą o las. Poparli apel burmistrza o wstrzymanie prac. Założyli też profil na portalu społecznościowym "Biłgoraj broni swojego lasu".
w środę, godzina 08:11 Biszcza
Śmiertelny wypadek w Biszczy. Zginęło dwóch mężczyzn [AKTUALIZACJA]
w środę, godzina 14:23 Biłgoraj
Policja poszukuje zaginionej kobiety [AKTUALIZACJA]
30 kwietnia 2021 Biłgoraj
Nowy zastępca komendanta KP PSP w Biłgoraju
Lubelski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Grzegorz Alinowski w piątek 30 kwietnia wręczył akt powołania mł. bryg. Tomaszowi Koziołowi na stanowisko zastępcy komendanta powiatowego PSP w Biłgoraju.
1 maja 2021 Dyle
Wypadek w Dylach. Pięć osób trafiło do szpitali, kierowca był pijany
w piątek, godzina 10:31 Powiat
Burze z gradem i porywisty wiatr
29 kwietnia 2021 Biłgoraj
Samorządowcy odstąpili od realizacji budżetu obywatelskiego
Podczas kwietniowej sesji Rady Miasta Biłgoraja podjęto decyzję o odstąpieniu, po raz kolejny, od realizacji budżetu obywatelskiego. Tym razem zawieszono budżet na dłuższy czas.
w czwartek, godzina 09:57 Powiat
Kolejne alarmy bombowe w szkołach powiatu
w czwartek, godzina 09:13 Biszcza
Pożar hali magazynowej
w czwartek, godzina 10:40 Biłgoraj
Decyzja sądu w sprawie upadłości spółki Arion Szpitale
Sąd Rejonowy Lublin Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku, IX Wydział Gospodarczy dla spraw Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych, postanowieniem z dnia 21 kwietnia 2021 roku, ogłosił upadłość Arion Szpitale Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ze skutkiem na dzień 12 marca 2018 roku. Postanowienie jest nieprawomocne.
w piątek, godzina 08:21 Tereszpol
Wojewoda lubelski odwiedził tereny dotknięte skutkami nawałnicy
w środę, godzina 09:23 Biłgoraj
Nadleśniczy odpowiada na pismo burmistrza w sprawie lasu
28 kwietnia 2021 Kraj
Nowe zasady już od 1 maja. Dzieci wracają do szkół, otwarte hotele i restauracje
W środowe przedpołudnie 28 kwietnia odbyła się konferencja prasowa z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, podczas której przekazane zostały informacje o dalszych krokach podejmowanych przez rząd związanych z luzowaniem obostrzeń. Wraca handel, a dzieci znów będą chodzić do szkół. Co jeszcze się zmienia?
w piątek, godzina 10:46 Lubelszczyzna
Najnowsze dane dot. zakażeń SARS-CoV-2
we wtorek, godzina 12:59 Powiat
Alarmy bombowe w ośmiu szkołach
w niedzielę, godzina 17:56 Tereszpol
Trwa usuwanie skutków wichury [AKTUALIZACJA]
Najprawdopodobniej trąba powietrzna przeszła nad gminą Tereszpol. W miejscowości Tereszpol Zygmunty silny wiatr uszkodził domy mieszkalne, stodoły i budynki gospodarcze, ogrodzenia posesji oraz zaparkowane przy domach samochody.
w czwartek, godzina 11:02 Lubelszczyzna
Rośnie liczba zakażonych koronawirusem. 23 przypadki śmiertelne na Lubelszczyźnie
we wtorek, godzina 10:02 Tarnogród
"Lot" motocyklem zakończył w szpitalu
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Fotowoltaika Biłgoraj