REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2014.08.14 10:45 | aktualizacja: 2014.08.14 12:35

Umowa na 21 mln zł podpisana

13 sierpnia 2014 r. burmistrz Biłgoraja, Janusz Rosłan podpisał umowę o dofinansowanie projektu pn. "Budowa obwodnicy miasta Biłgoraj w ciągu drogi wojewódzkiej nr 835 Lublin - Grabownica Starzeńska".
Umowa na 21 mln zł podpisana

Całkowita wartość projektu wynosi 47 788 640,07 PLN, w tym dofinansowanie 21 011 129,65 PLN pochodzące ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a przekazywane w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.

Decyzję dająca zielone światło inwestycji podjęli podczas lipcowej sesji radni miejscy. Więcej na ten temat znajdą Państwo w artykule Co dalej z Al. Jana Pawła II? Przedmiotem projektu jest przebudowa istniejącego odcinka drogi wojewódzkiej nr 835 oraz budowa nowoprojektowanego odcinka od ul. Krzeszowskiej do włączenia w ul. Tarnogrodzką. Obwodnica o długości 3,25435 km przebiegać będzie częściowo starym śladem - ul. Jana Pawła II i ul. Tarnogrodzką (o długości 2,49143 km) a nowoprojektowana część drogi (o długości 0,76292 km) będzie miała początek od ul. Krzeszowskiej i dalej będzie przebiegała w stronę skrzyżowania z ul. Motorową przez tereny niezabudowane w południowej części miasta.

- Myślę, że to jedna z najważniejszych dróg w mieście jeśli chodzi o komunikację. Poza tym będzie to znakomite połączenie z obwodnicą północną. Powinno to odciążyć i usprawnić komunikację - mówi w rozmowie z portalem bilgorajska.pl, Janusz Rosłan.

Jak podkreśla Burmistrz była to ostatnia szansa pozyskania środków unijnych na takie zadanie, gdyż biłgorajski projekt nie wpisze się w kryteria, jakie będą obowiązywały w nowej perspektywie finansowej. Ponadto fundusze z Unii, z przeznaczeniem na drogi, będą stopniowo maleć. - Namawiano nas, aby korzystać z tych dostępnych teraz pieniędzy, bo w nowej perspektywie środków na takie inwestycje nie będzie. Tą informację potwierdził nam także wczoraj wiceprezes PARP-u. Oczywiście programy mogą jeszcze ulegać zmianom i oby tak było, ale według stanu wiedzy na dzisiaj, to raczej szans na przebudowę Jana Pawła w przyszłej perspektywie finansowej byśmy nie mieli - zaznacza burmistrz Rosłan.

Burmistrz Rosłan podkreśla, iż cały czas ma nadzieję, że jeszcze otrzymamy kolejne pieniądze z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Dofinansowanie maksymalnie może wynieść 85% kosztów zadania. - Oczywiście musieliśmy zrobić takie prognozy spłaty tego długu, aby było to realne dla naszego budżetu. Natomiast jeżeli będziemy otrzymywali w trakcie jakieś dodatkowe dofinansowanie, co jest bardzo prawdopodobne, wówczas możliwości miasta będą się zwiększały - wyjaśnia burmistrz Biłgoraja. W przebudowie pomoc finansową w kwocie 5 mln zł, zadeklarowało także Starostwo Powiatowe. Jednak ostateczną decyzję podejmą radni podczas najbliższej sesji, która zaplanowana jest na 18 sierpnia. Ponadto, w ramach inwestycji planowana jest przebudowa mostu na rzece Biała Łada, budowa mostu na rzece Czarna Łada, budowa oświetlenia drogi, kanalizacji deszczowej, dróg serwisowych, rowów odwadniających, przepustów, ścieżek rowerowych, zjazdów, skrzyżowań, zatoki autobusowej i chodników.

Nowa inwestycja zostanie zrealizowana w ramach działania IV.1 Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Celem działania jest poprawa powiązań z krajowym i międzynarodowym układem transportowym. Program objął wsparciem działania z zakresu budowy i modernizacji ważnych odcinków dróg wojewódzkich oraz obwodnic w ciągach dróg krajowych na obszarze Polski. Realizacja przedsięwzięć w ramach IV osi priorytetowej przyczyni się do poprawy jakości dróg oraz usprawnienia połączeń komunikacyjnych pomiędzy dużymi ośrodkami i pozostałymi obszarami Polski Wschodniej.

Red.
Red. dodany 14 sierpnia 2014
 
Odsłon: 5952

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (36)

Najwyżej oceniane komentarze
~ Colombo
Oceniano 47 razy  +35
Wiecie kim jest Rosłan???. Rosłan to bandyta w Białych rękawiczkach i kradnie pieniądze podstępem. Na co nam Aleja Jana Pawła II do roboty nie potrzebna jak ***** Ale przecież trzeba nakraść i zarobić nie Rosłan złodzieju. Otóż ziemię koło oczyszczalni kilka miesięcy temu wykupił znajomy Roslana bo dostał cynk że będą robić tam drogę. Więc on wykupił i teraz miasto od niego kupi po wyższej cenie niż od poprzedniego gospodarza tej ziemi. Co zrobili i zaklepali przetarg.radni na wniosek burmistrza. Czyli Roslan weźmie kasę za ziemie od gościa i jak przegra wybory pozostawi nowemu Burmistrzowi kukulcze jajo w postaci długu miasta w wysokości około 50 milionów złotych. Taki jest Rosłan to bandyta w białych rękawiczkach.. Tak się za Rosłana wyprowadza pieniądze z urzędu miasta. Więc widzicie że ta sprawa pozostaje na barkach kolejnego Burmistrza i Rady miejskiej,
~ Robert
Oceniano 49 razy  +35
Tylko debil buduje ulice wojewódzką za swoje pieniądze. Niech CBA sprawdzi który kolega Rosłana kupił działki koło oczyszczalni. Chcą na nich zarobić sprzedając drożej miastu.
~ Andrzej
Oceniano 50 razy  +30
Rosłan zadłuża miasto po to żeby zwalniać nauczycieli i prześladować nasze dzieci. Kredyt 15 milionów będzie kosztował nas 4 milionów odsetki. Zmieniajmy burmistrza bo zniszczy miasto.
Wszystkie komentarze
~ ???
Oceniano 30 razy  -6
Ludzi o czy Wy piszecie.
*
Szeliga na burmistrza to jakiś żart.
*
Rosłan idealny nie jest, bo miał też wpadki w rządzeniu miastem, ale trzeba obiektywnie przyznać, że zrobił bardzo dużo, Biłgoraj jest praktycznie liderem w Polsce w pozyskiwaniu środków unijnych (jeśli chodzi o miasta podobnej wielkości). Jakby ktoś wyjechał z miasta w 2004, a wrócił teraz to by prawie nie poznał. A zobaczcie sobie na okoliczne miasta: Tomaszów, Hrubieszów, Lubaczów. Tam prawie nic nie zrobili przez 10 lat.
*
Wracając do Szeligi, czy Wy myślicie, że zarządznie miastem to jest jak gra w Sim City na kodach?
Najpierw wpisuję kod na 100 milionów, a później je rozdaję?
*
Tak w realnym życiu nie ma. Żeby mieć złotówkę, na inwestycje to trzeba ją najpierw komuś zabrać (podatki), albo dostać z UE.
Szeliga ciągle tylko, krytykuje jak władze zadłużają się na inwestycje, tną koszty w jednostkach podległycyh miastu, oszczędzają.
Jak sie czyta wypowiedzi posła i jego wyznawców to ciągle:
Dam, Podwyższę, nie zlikwiduję, nie zwolnię, obniżę podatki, dopłaty, etc.
ALe w żadnej wypowiedzi nie słyszałem, żeby powiedział skąd na to weźmie.
*
Tak się nie da, ciągle dawać, a nikomu nie odbierać.
*
Rosłan jest chociaż szczery i mówi, że, żeby budżet sie zbilansował trzeba robić cięcia, albo brać kredyt na inwestycje.
Kredyt na inwestycje to nic złego, to normalne
Kredyt na konsumpcję to zło
*
Wracając do wyborów:
Co z z tego, że nawet wygra Szeliga jak on nie ma żadnego zaplecza politycznego (bo jedyne jakie ma to Pani Ł., a to trochę za mało).
Popatrzcie na Rosłana, mimo, że nie dostał absolutorium to potrafi się dogadać z radą w najważniejszych sprawach. Czy poseł by tak potrafił?
Rosłan ma za sobą PO, SLD, PSL pewnie też.
*
Kogo ma Szeliga? Z PIS odszedł, z partii Ziobry wyrzucony, PO, SLD, Palikot to raczej nie te klimaty. Zostaje mu w sumie tylko PSL. W sumie to ciekawa opcja bo PSL to taka polityczna dziwka. Z każdym wejdzie w układ jeśli dzieki temu będzie miało jakąkolwiek korzyść i dłużej zostanie przy korycie.
*
Teraz jeszcze inna sprawa, nazwijmy to zaplecze polityczne ponad-lokalne, albo tzw. lobbing. Rosłan ma dobre kontakty z posłami: Tokarską, Żmijanem i Palikotem pewnie nadal też, a to ponad połowa polskiej sceny politycznej. W przypadku dużych inwestycji finansowanych ze środków centralnych takie kontakty są na wagę złota. Nawet jakby teraz PIS wygrał w Sejmie to myślę, że prędzej Rosłan się z nim dogada niż Szeliga.
*
A Szeliga jakie ma kontakty?
Z PiSem zerwał.
Z Ziobrą zerwał?
To kto będzie lobbował w Warszawie, czy choćby Lublinie w jego imieniu?
*
Dlatego podsumowując, jego wizja Biłgoraja to UTOPIA:
- oznacza koncepcje przebudowy społeczeństw nie uwzględniające realiów i nie wskazujące środków i sposobów ich urzeczywistnienia.
*
*
PS. Wiem, że ten komentarz za chwilę bęedzie miał same minusy bo dział propagandy na Kościuszki 86 pracuje 24h.
~ Niestety
Oceniano 13 razy  +1
Niestety, Biłgoraj opętał amok przeciwko Rosłanowi, bo tak naprawdę, to tylko ta grupa skupiona wokół niego była zdolna przebudować Biłgoraj na nowoczesny i dalej to kontynuuje. Czapki z głów Barany przed tym co ostatnio zrobiono
~ Jan
Oceniano 8 razy  0
sitwa biłgorajska drogi buduje po co? Potocki nadzoruje i dziela się z Rosłanem. Zapytajcie ile kosztowała Rosłana kamienica w Zamościu?
~ Karol
Oceniano 10 razy  0
Rosłan chce zamykać za rok szkoły i likwidować przedszkola. Szykują się zwolnienia nauczycieli.
~ Jan
Oceniano 10 razy  +2
burmistrz musi odejść za taką inwestycje za swoje 21 milionów
~ Mac
Oceniano 13 razy  +5
Jeśli województwo sie dołoży a ministerstwo przyzna kolejne dofinansowanie, w sumie ok. 15 mln to będzie sukces. Jeśli zostanie tak jak teraz to będzie klęska miasta. Zablokuje pan inwestycje na kolejne 4-5 lat.
Od 12 lat jest pan burmistrzem i dla rozwoju gospodarczego nie uczynił pan nic. Nie mamy SSE, nie mamy nawet terenów inwestycyjnych i plany zagospodarowania.
Panie burmistrzu prosze wyjaśnić jak to jest ze przez lata twierdził pan ze miasta nie stać na remont ul. Nowakowskiego (ok. 20 Mln) i należy czekać na możliwość pozyskania środków z unii, a teraz bierze pan kredyt na 21 mln na remont drogi powiatowej argumentując ze w nowej perspektywie nie będzie możliwość pozyskania środków na drogi lokalne
~ mht
Oceniano 10 razy  +4
Proszę opublikować wszystkie umowy dotyczące spłaty kredytów przez podatników,co to za tajemnice, ja też wezmę kredyt i każe spłacać Rosłanowi
~ ŁOBUZ
Oceniano 15 razy  -3
ZMIENIĆ ? ALE NA KOGO CHCECIE ZMIENIĆ ? NARAZIE NIE MA NA KOGO WIĘC NICH POZOSTANIE TEN KTÓRY JEST !!!!!
~ psichuj
Oceniano 7 razy  -7
a śmierć dołki kopie
~ Colombo
Oceniano 47 razy  +35
Wiecie kim jest Rosłan???. Rosłan to bandyta w Białych rękawiczkach i kradnie pieniądze podstępem. Na co nam Aleja Jana Pawła II do roboty nie potrzebna jak ***** Ale przecież trzeba nakraść i zarobić nie Rosłan złodzieju. Otóż ziemię koło oczyszczalni kilka miesięcy temu wykupił znajomy Roslana bo dostał cynk że będą robić tam drogę. Więc on wykupił i teraz miasto od niego kupi po wyższej cenie niż od poprzedniego gospodarza tej ziemi. Co zrobili i zaklepali przetarg.radni na wniosek burmistrza. Czyli Roslan weźmie kasę za ziemie od gościa i jak przegra wybory pozostawi nowemu Burmistrzowi kukulcze jajo w postaci długu miasta w wysokości około 50 milionów złotych. Taki jest Rosłan to bandyta w białych rękawiczkach.. Tak się za Rosłana wyprowadza pieniądze z urzędu miasta. Więc widzicie że ta sprawa pozostaje na barkach kolejnego Burmistrza i Rady miejskiej,
~ Mirek
Oceniano 14 razy  +10
Inwestycja ta jest podejrzana. Dlaczego Rosłan zadłuża miasto na 21 milionów. Koleżanka mówiła mi że Rosłan chce zamykać szkoły i przedszkola za rok. Bo nie będzie na kredyt.
~ Kamil
Oceniano 14 razy  +10
Rosłan na obwodnice zadłuża miasto a zwalnia nauczycielki dzieci niepełnosprawnych. Każdy kogo znam mówi trzeba zmienić tego fatalnego burmistrza.
~ Stan
Oceniano 17 razy  +13
Obwodnica za 21 milionów to koszmar. Rosłan zadłuża miasto na lata. Zarabia od firm a my spłacimy jego długi bo ma podwyższyć podatki po wyborach.
~ z Biłgoraja
Oceniano 23 razy  -3
Gratulacje, super, że udało pozyskać się środki finansowe na w/w inwestycję. Spore dofinansowanie, a i pewnie uda się też coś jeszcze dostać ze środków zewnętrznych. Wiadomość ta, jak widać w komentarzach, mocno zmartwiła oponentów burmistrza, hehehe, ale za to bardzo ucieszyła wyborców, którzy cieszą się a takich jest najwięcej. Pozdrawioam.
~ grzes
Oceniano 2 razy  +2
inwetor nie patrzy na 3 km drogi w mieście tylko interesuje go dojazdr do ważnych szlaków komunikacyjnych. Jak ktoś bedzie chciał zainwestować w Biłgoraju to bedzie patrzył na dojazd do A4 czy do Lublina a nie na al. Jana Pawła
~ grzes
Oceniano 14 razy  +8
jak tiry mają zniszczyc ul. kościuszki skoro jest zakaz wjazdu dla samochodów pow. 5 ton.
nikt nie jest przeciwko remontowi lecz przeciw finansowaniu zadań powiatu/wojewodztwa przez Miasto.
~ JAK NAJSZYBCIEJ !!!
Oceniano 23 razy  -5
Obwodnica musi być, to zmniejszy ruch na rondach i nie zniszczy ich. Poza tym nie zniszczy się nowa ul. Kościuszki i ul.Długa. Niektórzy piszą głupoty, że dla nich ważniejsze są osiedlówki. Niech lepiej rządzą w Swoim obejściu i niech sobie brukują podwóra!!
~ exe
Oceniano 18 razy  +10
Rosłan zmarnował 12 lat i miasto zostawia z długami. Swoje kieszenie napchał i Deca a my będziemy spłacali ich błędy.
~ ...
Oceniano 19 razy  +13
Gratuluję mądrej decyzji, ciekawe kto to spłaci
~ Nauczycielka
Oceniano 16 razy  +10
Znajomy zna dobrze Kleche. Klecha wygadał się na imieninach że z Rosłanem po wyborach zamknął dwie szkoły. Czwórka i Batorego. Dwa przedszkola mają pójść pod Juniora. Rosłan nienawidzi dzieci. Powiedział teraz odegram się na marginesie za to że jest mi niewdzięczny.
~ Bernard
Oceniano 19 razy  +7
Pora iść na wybory. Nigdy nie chodziłem. Znajomy radny pan Krzysztof wczoraj powiedział mi o przekrętach i machlojach Rosłana. Ludzie trzeba zmienić go szybko. Bo nasze dzieci będą latami spłacać jego długi.
~ osiedle
Oceniano 21 razy  +11
wolę drogę do domu niż dla obcych wojewódzką za 21 milionów
~ Jan
Oceniano 21 razy  +11
Każdy niech wygra aby nie Rosłan. Dość tej sitwy i fatalnego zarządzania miastem.
~ Wiesiek
Oceniano 20 razy  +14
Rosłan ja ci pokaże w wyborach. Zniszczyłeś mój sklep. Jesteś najgorszym burmistrzem.
~ Hrabia
Oceniano 20 razy  +10
Po co nam ta aleja jana pawła. Obwodnica zachodnia jest potrzebna. Co za debile rządzą tym miastem.
~ Biłgoraj
Oceniano 23 razy  +13
Obiektywnie burmistrz Rosłan stracił u mieszkańców wszystko. Nie nadaje się na kolejną kadencje. To skandal tak zadłużać miasto.
~ Henryk
Oceniano 31 razy  +19
Janusz Rosłan to najgorszy burmistrz w historii Biłgoraja. Nawpuszczał marketów i zniszczył lokalny biznes. Obce firmy robią drogi. Bo Rosłan dostaje od nich kase.
~ Olek
Oceniano 18 razy  +12
Najgorsze co może być to głupota Rosłana. Po co wydawać 21 milionów na drogę wojewódzką. Radni niech to zablokują.
~ Robert
Oceniano 49 razy  +35
Tylko debil buduje ulice wojewódzką za swoje pieniądze. Niech CBA sprawdzi który kolega Rosłana kupił działki koło oczyszczalni. Chcą na nich zarobić sprzedając drożej miastu.
~ do Andrzeja
Oceniano 24 razy  -14
Słuchaj kolego nie podpuszcaj ludzi bo nie masz ofermo,zadngo pojęcia o inwestycjach w mieście!Jesteś opóżniony umysłowo to twoja sprawa,proponuję ci lecz się może cię NFZ wyleczy z twojego snobizmu.!
~ Andrzej
Oceniano 50 razy  +30
Rosłan zadłuża miasto po to żeby zwalniać nauczycieli i prześladować nasze dzieci. Kredyt 15 milionów będzie kosztował nas 4 milionów odsetki. Zmieniajmy burmistrza bo zniszczy miasto.
~ ...
Oceniano 16 razy  -16
http://umbilgoraj.bip.lubelskie.pl/index.php?id=204
Kredyt będzie brany dopiero na 2015 rok,
będzie przetarg i pod tym linkiem znajdziesz wszelkie informacje, jaki procent, jaki okres, kto udzieli.
~ dgrdg
Oceniano 14 razy  +10
Wszystko pięknie, więc proszę opublikować tą umowę bo przecież długi będą spłacać wyborcy , więc na jakich zasadach będą brane kredyty i co burmistrz dał pod zastaw?I kiedy będą długi spłacone i na jaki procent są brane kredyty i z jakich banków
~ Do Burmistrza
Oceniano 13 razy  +11
A można by sie upomnieć o zadośćuczynienie do GDDKiA o rekompensate za rozjezdzanie drogi wojewodzkiej Frampol -Bilgoraj i szczebrzeszyn.
Skoro droga krajowa 74 ma limit 8t i wszystkie Tiry smigaja przez centrum Bombajaj to niech placa za brak pelnej niedroznosci.
~ Brawo
Oceniano 21 razy  -13
Drogi są najważniejsze. Żaden inwestor nie zainwestuje w terenie pozbawionym dojazdu. Słuszna decyzja.
~ Mac
Oceniano 23 razy  +15
Remont jest potrzebny, tylko dlaczego miasto remontuje drogę powiatowa która będzie po remoncie wojewódzka?? Dlaczego województwo sie nie dokłada do przebudowy?? Czy rozmawiał pan z kimś z władz wojewódzkich?. Czy województwo dolozylo do przebudowy ul. Kościuszki / zamojską jak obiecało??
Miasto Zamosc, Gmna Zamość i LHS składa wniosek o stworzenie Obszaru Aktywnisc Gospodarczej na 170 mln. Bedą uzbrajac tereny inwestycyjne, budować hale magazynowe i produkcyjne, budować lub rozbudowywać stacje przeładunkowe. Jak wyglada Bilgoraj przy nich?? Brak terenów inwestycyjnych, brak SSE i zadłużenie blokujące przyszłe inwestycje.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w piątek, godzina 16:49 Tarnogród
Napad na kantor w Tarnogrodzie
Nieznany mężczyzna sterroryzował kobietę pracującą w kantorze, ukradł pieniądze i uciekł. Teraz poszukuje go policja. Do tego zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie 1 grudnia, w Tarnogrodzie.
w poniedziałek, godzina 08:50 Obsza
Nowa droga skróci podroż na Podkarpacie
w środę, godzina 12:35 Biłgoraj
Urząd Miasta poszukuje pracownika
w piątek, godzina 14:12 Biłgoraj
Arion nadal będzie prowadzić biłgorajski szpital?
W piątek 1 grudnia, na stronie Starostwa Powiatowego w Biłgoraju pojawiła się informacja dotycząca działań realizowanych przez Zarząd Powiatu w zakresie zapewnienia mieszkańcom dostępu do szpitalnej opieki zdrowotnej. Starosta wyjaśnił też jakie są możliwości wypowiedzenia umowy dzierżawy zawartej pomiędzy powiatem a spółką Arion. Okazuje się, że zamierzone cele wcale nie muszą zostać zrealizowane.
we wtorek, godzina 08:26 Lekkoatletyka
Angelika Mach z minimum na igrzyska w Paryżu
we wtorek, godzina 15:41 Biszcza
Nowy sekretarz wybrany
30 listopada 2023 Biłgoraj
Biłgoraj na podium
Ogłoszono wyniki VII edycji Rankingu Gmin Lubelszczyzny. W zestawieniu miasto Biłgoraj zajęło odpowiednio 2. miejsce w kategorii "Gminy miejskie" oraz 1. miejsce w kategorii "Gmina - lider powiatu biłgorajskiego".
w środę, godzina 13:28 Korczów
Matka osierociła czwórkę dzieci. Szkoła w Korczowie apeluje o wsparcie
dzisiaj, 10:20 Biłgoraj
Mikołajkowy turniej dla Kuby. Zebrano ponad 10 tys. zł
dzisiaj, 14:27 Biłgoraj
Umowa na wykonanie projektu sali gimnastycznej przy ZSZiO w Biłgoraju podpisana
Na przełomie listopada i grudnia 2023 roku, podpisana została w Biłgoraju umowa na wykonanie dokumentacji technicznej hali sportowej przy Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. Wyłonionym wykonawcą zostało Biuro Projektowe "ARCH-DOM" Sp.j. Henryk Dołęgowski, Ryszard Suchora z Białej Podlaskiej.
dzisiaj, 07:46 Potok Górny
Złote Gody w Potoku Górnym
w poniedziałek, godzina 16:08 Biłgoraj
Jak pozbyć się śniegu z posesji? Władze Biłgoraja mają rozwiązanie
w sobotę, godzina 10:54 Lubelszczyzna
Jaka jest sytuacja na drogach Lubelszczyzny?
Od rana obserwujemy intensywne opady śniegu, a to oznacza, że warunki do jazdy nie należą do najlepszych. W całym województwie na drogach pracuje sprzęt, który ma za zadanie ułatwić podróżowanie. Wszystkie drogi są przejezdne?
23 listopada 2023 Józefów
Leśnicy będą mieć nowa siedzibę
we wtorek, godzina 17:06 Biłgoraj
Kolejne ostrzeżenie dla powiatu. Co tym razem?
we wtorek, godzina 09:05 Biłgoraj
Jan Pyznarski i Krzysztof Halicki wydali oświadczenie dot. biłgorajskich zapiekanek
W ostatnich tygodniach głośno zrobiło się zapiekankach, którymi od lat zajadają się mieszkańcy Biłgoraja i okolic. Okazuje się, że wokół tego produktu zrobiła się niemała afera. Właśnie dlatego wydane zostało oświadczenie.
w piątek, godzina 08:34 Szarajówka
Znalezisko sprzed 4 tys. lat w powiecie
dzisiaj, 09:04 Biłgoraj
Kilkumetrowe kukły, ogień, pirotechnika i szczudła
dzisiaj, 08:01 Lubelszczyzna
Nowy rozkład jazdy pociągów, więcej możliwości podróżowania dla mieszkańców regionu
Mieszkańcy województwa lubelskiego zyskają dodatkowe połączenia kolejowe. W ramach zmiany rozkładu jazdy pociągów wprowadzono m.in. całoroczne połączenie z Zamościa do Bełżca, dodatkowe pociągi z Zamościa do Lublina oraz dodatkowe pociągi z Terespola, Chełma, Parczewa czy Łukowa. To nie koniec dobrych informacji, bo na wybranych odcinkach Operator (POLREGIO S.A.) wprowadzi atrakcyjne promocje cenowe. Część połączeń pojawi się w rozkładzie jazdy już od 10 grudnia br., a pozostałe będą dostępne od stycznia 2024 roku.
w sobotę, godzina 08:41 Józefów
Nowa atrakcja stanęła na rynku
w poniedziałek, godzina 11:19 Biłgoraj
Zmarł ks. kan. Józef Godzisz
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika