REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2015.02.23 08:16 | aktualizacja: 2015.02.20 13:16

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Od dziś do 28 lutego 2015 roku trwać będzie ogólnopolski "Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw". W ramach ogólnopolskich działań, przy współpracy z sądem i prokuraturą, w Komendzie Powiatowej Policji w Biłgoraju przy ul. Polnej 1 policjanci będą pełnić dyżury w zakresie udzielania porad prawnych osobom pokrzywdzonym przestępstwem.
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Już od poniedziałku rusza kolejna edycja akcji, której gospodarzem jest Ministerstwo Sprawiedliwości, która ma na celu pomoc osobom pokrzywdzonym różnymi rodzajami przestępstw. Dzięki zaangażowaniu się w akcję wielu podmiotów dyżury instytucji będą miały charakter interdyscyplinarny. Interdyscyplinarność polegać będzie na tym, że informacji prawnej udzielać będą nie tylko adwokaci, radcowie prawni czy notariusze ale także prokuratorzy i funkcjonariusze Policji, czyli osoby które posiadają specjalistyczną wiedzą dotyczącą postępowania przygotowawczego oraz w zakresie postępowania wykonawczego - kuratorzy sądowi i komornicy. Każdy pokrzywdzony będzie mógł uzyskać również pomoc psychologiczną w ośrodkach pomocy społecznej. Podczas Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw przypominamy ofiarom aby nie bały się zgłaszać po pomoc, zarówno prawną jak i psychologiczną, być może dla wielu z nich będzie to początek walki o swoje prawa.

Jak co roku w to przedsięwzięci zaangażowani są policjanci z Biłgoraja. W tych dniach dyżury będą pełnili policjanci zajmujący się problematyką pomocy ofiarom przestępstw. Będą oni udzielać niezbędnych porad między innymi z zakresu: uprawnień przysługujących osobom pokrzywdzonym, procedury Niebieska Karta jak również będą informowali o instytucjach i organizacjach mogących udzielać skutecznej pomocy w określonych sprawach.

Zapraszamy do korzystania z bezpłatnych porad specjalistów.

To w 2000 r. w Ministerstwie Sprawiedliwości zrodziła się idea obchodów "Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw", mająca na celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Idea ta związana jest z obchodzonym w dniu 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw. W Polsce dzień ten został ustanowiony Dniem Ofiar Przestępstw na mocy ustawy z dnia 12 lutego 2003 r. o ustanowieniu 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw.

Milena Wardach KPP Biłgoraj
Milena Wardach KPP Biłgoraj dodany 23 lutego 2015
 
Odsłon: 1930

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (8)

~ xxxx
  0
zeby pogadac innym trzeba zaczac od siebie! niech u siebie zrobia pozadek i pozniej pomagaja innym
~ 6225
Oceniano 2 razy  0
Gdyby nie media to taki komornik który ukradł ciągnik chłopu nadal by kradł i kto by pomógł ofierze takiego komornika jak żona sędzina dla mnie to prawnicy są kryminalistami w 90%
~ ak
Oceniano 3 razy  +1
Blokowanie się na ludzi to pokaz Modliszek i ludzi tego pokroju.
Wielką krzywdę robi ta matka dziecku .Traktuje ludzi jak przedmioty w tym swoją córkę dziecko dzieci.I potem wyhoduje takie skrzywione jak ona sama coś co będzie robiło to samo i fałszywie mieniło się człowiekiem.
Współczuję Ci ale nie przeskoczysz tej bandy .Są różne forumy na których sądy potrafią przyznawać dzieci np prostytutkom czy innym deprawatorom/deprawatorkom i wrabiać w cuda jak np w pedofilstwo ,napuszczać oszczerstwami rodziny ,znajomych i przyjaciół a nawet w firmach kraść zatrudnienie snując oszczerstwami .
Mnie dodatkowo skorumpiowana śędzina ukradła swym dyplomikiem a potem drugim dyplomikiem bo zdeprawowana swą podsądną i jej oszczerstwami kolejnymi cudami.
NO to mając sądowe dyplomy niewinności i niesprawiedliwości stronniczej na pracę w firmach na poziomie można sobie pomarzyć . Ciekawe czy Korumpujący sędzine zwróci mi kasę czy sędzina ze swoich ??? Tej bandy nie można ruszyć .
~ ak
Oceniano 3 razy  +3
-nie znam uczciwego ,wiem jedno biłgorajskie i zamojskie są bardzo stronniczy i prawdę mają gdzieś byle ustawka się udała.
Cuda widywałem w Biłgoraju i w Zamościu pod egidą Temidy .
~ ak
Oceniano 3 razy  +1
ak® 23 lutego 2015 o godz. 14:23
Ja tej przemocy to w bardzo perfidny sposób doświadczałem od przewrotności i podpuszczania mnie i mamienia na różne sposoby jednocześnie w środowiskach byłem robiony za moimi plecami głupkiem na różne sposoby .
Odsunęli się ode mnie wszyscy nawet Ci od których liczyłem na pomoc i wsparcie a nawet ciepłe słowo.
Jak kobieta może usypiać czujność faceta żeby jednocześnie mogła wrabiać i opowiadać cuda wokoło ??? Odpowiedzcie sobie i już macie odpowiedz a mnie tu wstyd za tych gadów wyliczać do czego doszedłem prowadząc śledztwo.Od samego początku a nawet dużo wcześniej jak sobie zdawali sprawę z powiązania faktów i dzięki temu że zostali zdradzeni wiedziałem,że szykują na mnie ustawkę ze skorumpowaną sędziną ciotką wżeniona w rodzinę .No to napisałem o zmianę sędzi bo w sumie to były zarzuty mocne ale bardzo mocno wyssane z palca i tak przegięte że w ***** szczypi. Czwartym wpływowym okazał się wujaszek baron meblowy .Znałem nawet szczegóły w co mnie chcieli wrobić i czym zrobić . W firmie robiła ze mnie wielu ludziom wariata z wymyślaniem w firmie niebyłych incydentów .Sekretarka listy ze skargami niszczyła a pytana przez telefon wydawała odgłosy pawiana i małp na wybiegu i ze śmiechami w tle łączyła do nikąd albo do mniemam, że do magnetofonu. Potem Krowiarka się przyznała wkopała swoich zmówionych świadków,że kłamali i ona mówiła nieprawdę a ja cały czas mówiłem prawdę .
Jedynie do majtek się nie przyznała a za nie pewnie Ojczulek mnie kilka razy chciał bić ?
Zostali zdradzeni nawet kto stał za naciskami korupcyjnymi sędzi i prokuratorów .Nie widziałem w życiu tylu ustawionych prokuratorów co wiedzieli,że to ustawka i kto zlecał /biznesmen jak czwarty niewidoczny w sadzie z ustawki/.
Wyłączone sędzie a zasiadali , dokumenty im ginęły nie były ani w wysłanych a ni moje w ich potrzymanych,dwa włamy na chatę miałem ,zasadzali się na mnie w tym jej bojówka w sądzie.
Firma mi wisi kasę za haniebne wielokrotne łamanie UODO ,sędzina Kaczorowska nie nadała biegu dwom pozwom,prokuratora podczas skruszenia Krowiarki nie było na sali a jak przylazł oszczercza menda to podpisał się pod /art 235KK/sobie i sędzi fasując ów paragraf który też występna sędzina odkryła na sali rozpraw że podsądna i świadkowie kłamali /czyli stali się stroną /powinni beknąć też z art 235Kk i 233kk.
W międzyczasie zdeprawowana i pewna swoich pleców Krowiarka zaczęła wymyślać nowe niebyłe incydenty żeby mnie z i upartością ośliczki posłać do pierdla !!! No i cudowała włącznie ze swoją bojówką w Biłgorajskim sądzie i kontynuacji farsy pod bokiem innej sędzi łgała na mnie a jaj jak głupi siedziałem na korytarzu ponad 20 minut a ona łgała niegramotnej sędzinie pani Anecie Wlęzień a nabuzowana jej bojówka napierała na mnie na korytarzu ,ochroniarze na matkę mi się rzucili skołowani jej wymyślonym kolejnym incydentem na korytarzu sądu itd A ja prze z jakąś obcą kobietę zostałem z impetem wepchnięty na sale rozpraw jak już było w sumie po ptokach . Przeklęta przed majestatami trzech sędziów Ewelina Kluczny A.-już nałgała wystarczająco.Miała cholerny tupet bo wtedy była w ciąży z użytkownikiem takim samym kłamcą jak on .Wcześniej przed kontynuacją farsy sądowej w Zamojskim sądzie została przeklęta na głos,że chyba w całym budynku było słychać .W imię Boga została ostatnia przeklęta z całymi swoimi zgrajami oszczerców.Sędzina Kaczorowska też była w ciąży i świadomie wcześniej przyjęła na siebie klątwę .W książce fajniej to jest opisane. Ot cholerne tupeciary !
Nigdy w życiu nie widziałem tyle sędziów i prokuratorów i zastraszonych mecenasek włażących w ***** Chmielowi . Wazeliniarze odkryli prawdę nawet ci w Zamościu sędziowie a udawali greka z robieniem sobie na sali manicure włącznie.
Dwaj prokuratorkowie przyznali się do ustawki sądowej na zlecenie Chmiela przed zamojskimi sędziami aż Krowiarka wyciągła głowę z międzykolan ze zdziwieniem .Zielona na twarzy była jak Fiona ze Shreka.
No i bezczelnie nadają na mnie cuda znajomym a te pacany otumanione zaszczuwali mnie przez lata.

Sytuacja to wyglądała mniej więcej tak -to tylko przykład.
Przykład stoją znajomi na rogu budynku i rzucają mi cegłami w samochód . Podbiegam i pytam ich czemu mi to robią ?odpowiadają mi ,że Ewelinka im kazała z jej rodzinką .
A ja odpowiadam,że tylko was widzę a za rogiem nikogo nie widzę tylko was ,wasze słowa będące oszczerstwami .No i decydowali na mnie nie czując blusa.
Auto/w powyższym przykładzie to tylko przykład dający do zrozumienia sytuacji/Ja nikogo nie widzę za rogiem Wy żeście rzucali was widziałem od was domagam się naprawy auta.
Podobnie było w średniowieczu ,że świadkowie którzy domagali się np ukamienowania powinni pierwsi rzucić kamieniami pod rygorem takimże jak by odmówili to sąd ich kazał ukamienować jako fałszywych świadków .I dziś jest podobnie nikomu nie wolno w czyimś imieniu krzywdzić ani wydawać decyzji .Mnie mówiła dokładnie na odwrót co ludziom i podpuszczała mnie im na pożarcie !!!!a w firmie wyjątkowo bezczelnie robiła że mnie wariata i ukradła mi zatrudnienie.A żeby na mnie łatwiej i chętniej be oporów łgali opowiadała ludziom,że ją molestowałem seksualnie jak miała 12 lat .Pewnie i wujaszkowi opowiadała takie cuda żeby kazał odstawić sądowi ustawkę .
A najmocniejsza waluta to są obiecanki uuuU!U!UUUU!U!UUUUu
na 21 000 pln mnie okradła do spóły z sędziną Kaczorowską /plus prawie 4 letnie odsetki/
I należne mi są dwie REHABILITACJE a firma stał się stroną !!! bo łgali jak psy !!!!
I wcale się nie boją zdemaskowania na całą Polskę a nawet Europę ,bandyci .Bandyci !!! bojówki to bandytyzm !!!!
I jak Kamil Durczok wylądował na pikawę w szpitalu tak i ja podobnie po tym jak mnie ubliżali w podobnym temacie .
ak® 23 lutego 2015 o godz. 14:35
Groźbami zabicia i porwania było zaproszenie całej rodziny do restauracji w celu rozmówienia się / ona Krowiarka bała się zdemaskowania / ,bała się, że ja mam tresowane kruki i będę rzucał w nią kaktusami a granie placami obu rąk na nosie było groźbami werbalnymi.
W restauracji dla świętego spokoju zaoferowałem się zapłacić za poczęstunki ,obiad itd.
To mogła się bać jeszcze otrucia ale ja nie mam znajomego kucharza ;-)

A jak bym tak pierdnął i puścił kwiecistego głośnego bąka podczas grania palcami na nosie to była by wedle biłgorajskiej sędzi grożenie atakiem gazowym .
Dwie me prośby o skierowanie jej na obserwacje psychiatryczną sędzina skwitowała ciszą a w protokole sądowym stwierdziłem liczne braki zapisów w tym ujawniona prawda zniknęła i sędzina nadopisywła bezczelnie steki ciulstew wydumanych.
Sędzinie Kaczorowskiej nie puszczajcie bączków -zalecam niejedzenie grochówki przez jej odstawianymi ustawkami.
I módlcie się żeby prokurator nie smykał się gdzieś podczas rozpraw bo jak przyjdzie to okaże się oszczerczym mendą i podpisze te jej wypociny co mu podsunie.
=====================
Może wie kto jak się obala ustawki sędziów w Polsce ??? bo tej bandy nie można ruszyć.NA sądzie w Biłgoraju to powinien wisieć szyld ,,Sklep firmowy BRW odbiór zawiasów gratis
=================================
Nie znam uczciwego prokuratora a sędziowie to szemrane towarzystwo wzajemnej kłamliwej adoracji.
Jak by mi babka na randce tylko powiedziała ,że jest mecenaską to bym ją od razu sparował pytaniem ,, mecenaski mają czerwoną otokę ?" Jak by się zrobiła czerwona to ***** bym gdzie ***** rośnie a jak nie a by się okazało to tupeciara i łże wprawiona jak inne.
Zresztą jak bym się dowiedział,że łże i pogrąża się w kłamstwach to wszelkie znajomości VON !!! w tym zmienił bym sobie na nowszy model każdą łgającą !!!!
Faceci sami nie kłamcie ale jak złapiecie na kłamstwach i pogrążaniu się w nich to nie ma jak rozwód !!!!
~ bmh
Oceniano 4 razy  +4
kiedy w sądach skończy się dyskryminacja ojców w sprawach rodzinnych?Dzisiaj ojciec jest skarbonką która bez pozwolenia matki nie może do dziecka zadzwonić, czy dziecka na spacer zabrać 99% opiek sądy dają matkom a ojciec jest popychadłem do płacenia , oto Polska !!!!!!!!! Kto tu jest przestępcą
~ mh yugu
Oceniano 5 razy  +5
W Polsce jest dwa razy więcej sędziów i prokuratorów jak we Francji , kiedy zmniejszy się ta ilość na którą niewolnicy harują a mało oni nie zarabiają i emerytury też mają dostatnie ,za swoje wyroki nie odpowiadają i nikt ich nie kontroluje , może taki pijany jechać i nawet mandatu nie dostanie, ile jeszcze te św krowy będą doić społeczeństwo ?
~ 2jj
Oceniano 4 razy  +4
A jak sędzia czy prokurator bandyta to kto pomoże ofiarom tych ludzi?Zna ktoś uczciwego sędziego czy prokuratora?
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
25 kwietnia 2021 Biłgoraj
Przejazd przez tory w Woli Dużej zlikwidowany
Przejazd, z którego chętnie korzystali rowerzyści, przecinający torowisko w Woli Dużej, łączący tereny leśne, został zlikwidowany. Stało się to w marcu br. O powody tej decyzji zapytaliśmy Nadleśnictwo Biłgoraj.
w piątek, godzina 10:11 Bukownica
Wypadek w lesie. Nie żyje 66-latek
w piątek, godzina 08:55 Biłgoraj
Tymczasowy areszt dla 38-latka
29 kwietnia 2021 Biłgoraj
Mieszkańcy Biłgoraja walczą o las
Jeszcze w tym roku mają rozpocząć się działania związane z wycinką części lasu znajdującego się pomiędzy Biłgorajem a Wolą Małą. Mieszkańcy jednak nie odpuszczają i walczą o las. Poparli apel burmistrza o wstrzymanie prac. Założyli też profil na portalu społecznościowym "Biłgoraj broni swojego lasu".
w środę, godzina 08:11 Biszcza
Śmiertelny wypadek w Biszczy. Zginęło dwóch mężczyzn [AKTUALIZACJA]
w środę, godzina 14:23 Biłgoraj
Policja poszukuje zaginionej kobiety [AKTUALIZACJA]
30 kwietnia 2021 Biłgoraj
Nowy zastępca komendanta KP PSP w Biłgoraju
Lubelski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Grzegorz Alinowski w piątek 30 kwietnia wręczył akt powołania mł. bryg. Tomaszowi Koziołowi na stanowisko zastępcy komendanta powiatowego PSP w Biłgoraju.
1 maja 2021 Dyle
Wypadek w Dylach. Pięć osób trafiło do szpitali, kierowca był pijany
w piątek, godzina 10:31 Powiat
Burze z gradem i porywisty wiatr
29 kwietnia 2021 Biłgoraj
Samorządowcy odstąpili od realizacji budżetu obywatelskiego
Podczas kwietniowej sesji Rady Miasta Biłgoraja podjęto decyzję o odstąpieniu, po raz kolejny, od realizacji budżetu obywatelskiego. Tym razem zawieszono budżet na dłuższy czas.
w czwartek, godzina 09:57 Powiat
Kolejne alarmy bombowe w szkołach powiatu
w czwartek, godzina 09:13 Biszcza
Pożar hali magazynowej
w czwartek, godzina 10:40 Biłgoraj
Decyzja sądu w sprawie upadłości spółki Arion Szpitale
Sąd Rejonowy Lublin Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku, IX Wydział Gospodarczy dla spraw Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych, postanowieniem z dnia 21 kwietnia 2021 roku, ogłosił upadłość Arion Szpitale Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ze skutkiem na dzień 12 marca 2018 roku. Postanowienie jest nieprawomocne.
w piątek, godzina 08:21 Tereszpol
Wojewoda lubelski odwiedził tereny dotknięte skutkami nawałnicy
w środę, godzina 09:23 Biłgoraj
Nadleśniczy odpowiada na pismo burmistrza w sprawie lasu
28 kwietnia 2021 Kraj
Nowe zasady już od 1 maja. Dzieci wracają do szkół, otwarte hotele i restauracje
W środowe przedpołudnie 28 kwietnia odbyła się konferencja prasowa z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, podczas której przekazane zostały informacje o dalszych krokach podejmowanych przez rząd związanych z luzowaniem obostrzeń. Wraca handel, a dzieci znów będą chodzić do szkół. Co jeszcze się zmienia?
w piątek, godzina 10:46 Lubelszczyzna
Najnowsze dane dot. zakażeń SARS-CoV-2
we wtorek, godzina 12:59 Powiat
Alarmy bombowe w ośmiu szkołach
w niedzielę, godzina 17:56 Tereszpol
Trwa usuwanie skutków wichury [AKTUALIZACJA]
Najprawdopodobniej trąba powietrzna przeszła nad gminą Tereszpol. W miejscowości Tereszpol Zygmunty silny wiatr uszkodził domy mieszkalne, stodoły i budynki gospodarcze, ogrodzenia posesji oraz zaparkowane przy domach samochody.
w czwartek, godzina 11:02 Lubelszczyzna
Rośnie liczba zakażonych koronawirusem. 23 przypadki śmiertelne na Lubelszczyźnie
we wtorek, godzina 10:02 Tarnogród
"Lot" motocyklem zakończył w szpitalu
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Fotowoltaika Biłgoraj