O I ligÄ™ w Murowanej GoÅ›linie

2010-04-21 12:34

Po wygranej w Radomiu siatkarki Szóstki zajęły pierwsze miejsce w grupie trzeciej i awansowaÅ‚y do turnieju mistrzyÅ„, w którym zagrajÄ… najlepsze zespoÅ‚y z czterech grup II ligi, a stawkÄ… bÄ™dÄ… dwa miejsca premiujÄ…ce awansem do I ligi.

Tylko w drugim secie sobotniego spotkania gospodynie napędziły stracha biłgorajankom i przechyliły wygraną na swoją korzyść. W pozostałych partiach na parkiecie niepodzielnie rządziły zawodniczki Szóstki i zasłużenie wygrały spotkanie w czterech setach.
Siatkarki Szóstki jako pierwsze zapewniły sobie awans do turnieju mistrzyń. O jedno spotkanie więcej rozegrały najbliższe rywalki biłgorajanek. Grupę I wygrała Murowana Goślina, która po dwóch zwycięstwach u siebie, przegrała sobotni mecz w Świeciu z Jokerem 1:3, ale w niedzielę przypieczętowała awans wygrywając 3:2. W grupie II AZS Politechnika Śląska Gliwice po porażce i wygranej w Trzebnicy, u siebie postawiła kropkę nad "i" zwyciężając 3:2 i 3:1. Krakowską rywalizację w grupie IV wygrał AZS UE Skawa, który po wygranej i porażce u siebie z Wisłą, w rewanżu nie dał jej szans, wygrywając dwukrotnie po 3:0.
Turniej mistrzyń rozegrany zostanie w dniach 9-11 kwietnia w Murowanej Goślinie. Szóstka w pierwszym meczu zmierzy się z Politechniką Śląską Gliwice, następnego dnia ze Skawą Kraków, a turniej zakończy niedzielnym spotkaniem z gospodyniami z Murowanej Gośliny.
AZS Politechniki Radomskiej - Szóstka Biłgoraj 1:3 (17:25,25:17,19:25,18:25)
Szóstka: Filipowicz, Majsiajonak, Wszoła, Rauch, Banecka, Kundera, Bielecka (libero) oraz Mordaka, Rudzka, Solarska.