Kolarskie zmagania w jeździe indywidualnej na czas

2015-06-18 10:12

Ponad 50km/h wyniosÅ‚a przeciÄ™tna prÄ™dkość zwyciÄ™zcy drugiej tegorocznej edycji jazdy indywidualnej na czas "Grand Prix Hrubieszowa", w której wziÄ™li udziaÅ‚ zawodnicy z BSK Miód Kozacki - klubu kolarskiego reprezentujÄ…cego nasz region.

Artur Kozak z BSK Miód Kozacki najszybciej pokonał dystans 13,7km na trasie Teratyn - Hrubieszów. Przejechanie na rowerze tego odcinka zajęło kolarzowi z miodowej drużyny zaledwie 16minut 21 sekund co przełożyło się na średnią prędkość równą 50,2km/h.

Zawodnik jak większość startujących używał specjalnego stroju oraz roweru przeznaczonego do jazdy na czas - rower czasowy Kozzak Sonic TT.

W kategorii wiekowej powyżej 50 lat doskonale spisał się inny zawodnik BSK Miód Kozacki - Ryszard Ścierka, który po raz kolejny nie miał sobie równych w walce z czasem - jego rezultat to 17 minut 22sekundy.

Trzeci z reprezentantów BSK Miód Kozacki - Marek Komornik zajął czwarte miejsce w kategorii wiekowej 30-39lat z czasem 18 minut 37sekunnd.

Dla uściślenia warto podać, że zawodnicy w zmaganiach jazdy na czas startują osobno w ściśle określonych przedziałach czasowych - zazwyczaj w odstępach jednominutowych. Zwycięzcą zostaje kolarz, który w najkrótszym czasie pokona wyznaczony dystans. Czas mierzony jest elektronicznie przy użyciu specjalnych chipów i fotokomórek co zapewnia bardzo dużą skuteczność pomiaru.