Pełna wersja

Dobry występ zawodników ZNICZA

2015-06-17 13:16

W dniach 13-14 czerwca na Stadionie Olimpijskim w SÅ‚ubicach odbyÅ‚y siÄ™ Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS w Lekkiej Atletyce. W zawodach wystartowaÅ‚o ponad 850 zawodniczek i zawodników z 98 klubów.

W składzie reprezentacji wojewóztwa lubelskiego znalazła się 4-osobowa ekipa biłgorajskiego "Znicza". Impreza odbywała się przy bardzo upalnej pogodzie, zawodnicy na długich dystansach nie uzyskiwali więc rekordowych wyników. Nasi zawodnicy spisali się jednak bardzo dobrze, a najlepiej Weronika Pyzik, która pierwszego dnia zawodów zdobyła brązowy medal w biegu na 1500 m ( 4:51.00 min.), a następnego zwyciężyła na 3000 m z wynikiem 10:12.12 min. (jedyny złoty medal reprezentantów Lubelszczyzny).

Możemy być zadowoleni także ze startów pozostałej dwójki zawodników Znicza: Michał Jamroz debiutujący na dystansie 3000 m p.prz. zajął wysokie, piąte miejsce ( 9:56.90 min.), a Daniel Dolina na tym samym dystansie był dziewiąty ( 10:26.02 min.).