Karol KrÄ™t z BiÅ‚goraja po raz kolejny na podium

2015-06-24 09:22

DziesiÄ™cioletni Karol startujÄ…cy w tym sezonie w barwach zespoÅ‚u wyÅ›cigowego "Wyrzykowski Motor­Sport" spÄ™dziÅ‚ ostatni weekend na wÄ™gierskim torze wyÅ›cigowym Kecskemét.

Karol w zeszłym sezonie odnosił sukcesy w europejskiej serii Open Cup startującw klasie Baby60. W tym roku Karol startuje w klasie Rotax Micro Max 125, jest to szybsza kategoria od Baby60 przez co nasz biłgorajski kierowca wyścigowy musiał przyzwyczaić się do
większych prędkości oraz musiał nauczyć się innych ustawień podwozia które mechanicy w zespole muszą wyregulować według wskazań Karola. W zawodach Central­Eastern­European Rotax Max Challenge 2015 Karol startował drugi raz w tym roku, pierwsze w których Karol brał udział odbyły się w Austrii na torze Speedworld Bruck, tam zajął 13 miejsce. Drugimi zawodami CEE Rotax Max w których Karol uczestniczył
były odbywające się w ostatni weekend na torze Kecskemét. Tam Karol od początku sesji treningowych uzyskiwał czasy w pierwszej piątce, w kwalifikacjach Karol wywalczył sobie trzecie miejsce. W biegu finałowym po ciężkiej walce z innymi kierowcami utrzymał pozycje z
kwalifikacji i uplasował się na trzecim miejscu. W lipcu nasz biłgorajski kierowca weźmie udział w 2 rundach Mistrzostw Polski w klasie Rotax Micro Max 125 które odbędą się na torze w Poznaniu. Karol życzymy powodzenia i trzymamy za Ciebie kciuki!