LKS"Znicz" zamknÄ…Å‚ podium

2016-04-28 09:29

III miejsce drużynowo, podczas ostatnich Mistrzostw Polski Juniorów, zajÄ…Å‚ biÅ‚gorajski klub LKS "Znicz". Jak podkreÅ›la trener Wybranowski to zasÅ‚uga ciężkiej i wytrwaÅ‚ej pracy zawodników klubu.

Mistrzostwa Polski Juniorów (do 20 kg) odbyły się w dniach 22 - 24 kwietnia br. w Nidzicy . Biłgorajski klub reprezentowało pięć dziewcząt i pięciu chłopców. Grupowo LKS "Znicz" zdobył 50 punktów zajmując III miejsce. W klasyfikacji wojewódzkiej wygrało województwo lubelskie.

Wyniki indywidualne przedstawiajÄ… siÄ™ nastepujÄ…co:

Ela Bielak wywalczyła 3 miejsce w kat. do 53kg
Sylwia Zań również stanęła na podium zajmując także 3 miejsce w kat. do 63kg
Damian Rudy w kat. do 69 kg zajął 18 miejsce
Natalia Nowacka zajęła 4 miejsce w kategorii +75 kg, a Agata Zań również w tej kat. zajęła miejsce 6
Piotr Żołopa w kategorii do 77kg uplasował się na miejscu 13
W kategorii do 85kg 14 miejsce zajÄ…Å‚ Dawid Witko
W ostatniej kategorii zawodów czyli do 94kg Marcin Zwolak zajął miejsce 7, a Mateusz Sokołowski miejsce 9

- Na zawodach był bardzo wysoki poziom. Nie było łatwo te medale zdobyć. Dalsze miejsca wynikają z tego, że w większości są to zawodnicy młodzi, którzy za rok także będą w tym zespole. To taki sport, że na wynik często trzeba długo pracować - mówi w rozmowie z portalem bilgorajska.pl, trener Henryk Wybranowski.

Jak dodaje miejsce w klubowej czołówce jest sukcesem i daje możliwość promowania nie tylko klubu, ale i naszego miasta.