Biłgorajski Leśnik na Mistrzostwach Szkół Leśnych

2016-06-13 13:11

W dniach 6 i 7 czerwca 2016 roku reprezentacje dziewcząt i chłopców Zespołu Szkół Leśnych w Biłgoraju uczestniczyły w Mistrzostwach Szkół Leśnych w Piłce Siatkowej.

W Polsce tego typu szkół prowadzonych przez Ministra Środowiska jest jedenaście. Rywalizują one pomiędzy sobą w różnych dyscyplinach sportowych. W tym roku gospodarzami "siatkarskiego święta" wśród przyszłych leśników była szkoła w Tucholi, położona w województwie kujawsko-pomorskim. Obie drużyny jechały na zawody z dużymi nadziejami aby osiągnąć najwyższe cele i nie zawiodły pokładanych w nich oczekiwań.

Reprezentacja chłopców trenowana przez Jacka Grabiasa nie miała sobie równych, w całym turnieju nie przegrała seta. W półfinale pokonała bardzo silny zespół z Białowieży a w meczu o złoty medal kontrolując ciągle wynik gospodarzy z Tucholi. W rywalizacji dziewcząt prym wiodły reprezentantki Tucholi i Biłgoraja, wygrały mecze eliminacyjne i półfinałowe bez większych kłopotów. Mecz finałowy był niezwykle emocjonujący i wyrównany a końcowi setów to istne horrory.

Ostatecznie biłgorajanki uległy w dwóch setach 29 : 31 i 24 : 26. Wyróżnienia otrzymali: Monika Nieckarz - NAJLEPSZA ATAKUJĄCA i MARCIN BRYŁA - NAJWSZECHSTRONNIEJSZY ZAWODNIK. Wróciliśmy z mistrzostw ze złotymi i srebrnymi medalami. Jesteśmy bardzo zadowoleni. BRAWO MY!. SKŁADY DRUŻYN: DZIEWCZĘTA: Natalia Juszczak - kapitan, Julita Zając, Klaudia Fila, Aleksandra Torba, Monika Nieckarz, Agnieszka Kopacz, Patrycja Gęborys, Weronika Wolińska, Amelia Wieczorek i Gabriela Smyl. TRENER - Piotr Demucha. CHŁOPCY: Łukasz Mazurek - kapitan, Wojciech Mielniczek, Grzegorz Januszko, Krzysztof Miś, Paweł Zielonka, Marcin Bryła, Norbert Kubrak, Sebastian Nizo, Mateusz Sakowicz, Piotr Pętek, Adrian Grzebieniak, Adam Mokrzecki, Jakub Smyk. TRENER - Jacek Grabias.