Mistrzowie Polski w kumite drużynowym z Biłgoraja!

2016-06-30 11:48

W dniach 18-19 czerwca 2016 roku w hali Trefla Sopot odbyły się Mistrzostwa Polski w Karate Tradycyjnym ORLEN 2016. Drużyna z Biłgoraja w składzie Wojciech Kukiełka, Patryk Jarosz, Szymon Różański i Kacper Pańko zdobyła złoty medal w konkurencji kumite drużynowe. Biłgorajanie przy wsparciu zawodnika z Zamościa Kacpra Pańko, który aktualnie przyjął barwy klubowe BKKT zwyciężyła wszystkie pojedynki i pomimo debiutu w grupie juniorów (16-17 lat) nie dała żadnych szans rywalom z Koszalina, Niepołomic, Łódzkiej AKKT i w finale drużynie z KK "44" Łódź.

Poza "drużynówką" nasi zawodnicy świetnie wystartowali w konkurencjach indywidualnych. Patryk Jarosz zdobył srebrny medal w kumite indywidualnym oraz V miejsce w kata indywidualnym, Szymon Różański srebrny medal w fuku-go (grupa juniorów młodszych), Kacper Pańko brązowy medal w fuku-go, ponadto Wojciech Kukiełka i Patryk Jarosz zdobyli brązowy medal w konkurencji en-bu.

Bardzo dobry debiut zanotowały juniorki młodsze: Katarzyna Pawęska, Gabriela Olszowy i Magdalena Bury zajmując V miejsce w konkurencji kata drużynowe, ponadto na Mistrzostwach Polski debiutowali Michał Kleban i Krzysztof Szofer.

Sensei Andrzej Szeliga nie ukrywa swojej dumy i radości z wyników oraz sportowej postawy podopiecznych, mając na uwadze, iż wyniki zawodników dają im bardzo duże szanse na start w Mistrzostwach Świata, które odbędą się w tym roku w dniach 15-16 października w Krakowie.