Sól zwycięzcą turnieju "o Puchar Wójta Gminy Biłgoraj"

2016-07-26 14:34

W walce o Puchar udziaÅ‚ wzięło 11 drużyn z terenu Gminy BiÅ‚goraj: Smólsko-Brodziaki, Kolonia Sól, Ignatówka-Hedwiżyn, Wola DereźniaÅ„ska-Ruda Solska, Korytków Duży, Dereźnia, Ciosmy, DÄ…browica, Gromada, Majdan Gromadzki-Nadrzecze oraz Sól. W tegorocznym turnieju nie zabrakÅ‚o wielu emocji i piÄ™knych bramek.

W dniach 23 oraz 24 lipca 2016 r. na boisku w Gromadzie odbył się XV Turniej Drużyn Niezrzeszonych "o Puchar Wójta Gminy Biłgoraj". W walce o Puchar udział wzięło 11 drużyn z terenu Gminy Biłgoraj: Smólsko-Brodziaki, Kolonia Sól, Ignatówka-Hedwiżyn, Wola Dereźniańska-Ruda Solska, Korytków Duży, Dereźnia, Ciosmy, Dąbrowica, Gromada, Majdan Gromadzki-Nadrzecze oraz Sól. W tegorocznym turnieju nie zabrakło wielu emocji i pięknych bramek. Chociaż drużyny prezentowały wyrównany, wysoki poziom, ostatecznie tytuł mistrza obroniła drużyna Soli, która pokonała w finale rewelację zawodów Majdan Gromadzki-Nadrzecze 2:1. Brązowe medale zdobyli gospodarze z Gromady, którzy pokonali reprezentantów Dąbrowicy 3:0.

W meczu towarzyskim spotkali się przedstawiciele Samorządowców i Radnych/Sołtysów. Tym razem zwyciężyli Radni i Sołtysi 2:0. Po meczu finałowym odbyło się uroczyste podsumowanie XV Turnieju Piłki Nożnej Drużyn Niezrzeszonych. Nagrody najlepszym drużynom i zawodnikom wręczał Wójt Gminy Biłgoraj Wiesław Różyński, Przewodniczący Rady Gminy w Biłgoraj Jan Majewski, Członek zarządu Uczniowskiego Klubu Sportowego w Gromadzie Małgorzata Jednacz oraz koordynator działań organizacyjnych Agnieszka Dąbek. Każdy zespół otrzymał pamiątkowy dyplom ze zdjęciem oraz piłkę, najlepsze 4 drużyny nagrody pieniężne w postaci bonów na artykuły sportowe. Drużyny Soli, Majdanu Gromadzkiego-Nadrzecza oraz Gromady otrzymały także medale, a zwycięzcy podnieśli w górę Puchar Wójta Gminy Biłgoraj. Najlepsi piłkarze otrzymali także nagrody indywidualne. Kolegium sędziowskie zdecydowało, że tytuł "Najlepszego Zawodnika" otrzyma Janusz Birut (Majdan Gromadzki-Nadrzecze); "Najlepszym Bramkarzem" uznano Arkadiusza Szpota (Majdan Gromadzki-Nadrzecze); "Młodym Talentem" został Jakub Muzyka (Sól), a "Królem strzelców" Paweł Muzyka z Soli (zdobył 6 bramek). Wyróżnieni otrzymali statuetki i nagrody rzeczowe. Na spragnionych atrakcji poza piłkarskich czekały pokazy monocyklowe, zabawy z zespołem FACELOVE oraz koncert zespołu JORRGUS, a dzieci świetnie bawiły się przy darmowych dmuchańcach i animacjach.

Organizatorami Turnieju był Wójt Gminy Biłgoraj, Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju, Uczniowski Klub Sportowy w Gromadzie, Ochotnicza Straż Pożarna w Gromadzie oraz mieszkańcy Gromady i Majdanu Gromadzkiego.