Pełna wersja

Grom rozGROMił Spartę

2010-08-26 14:13

Drugą wygraną odniósł w Zamojskiej Klasie Okręgowej Grom Różaniec. Po zwycięstwie na inaugurację z Ostoją Skierbieszów 5:3 różańczanie okazali się lepsi od Sparty Łabunie w starciu dwóch beniaminków. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Gromu 3:0.

Po inauguracyjnym zwycięstwie z zaliczaną do faworytów rozgrywek Ostoją Skierbieszów zawodnicy Gromu Różaniec zwiększyli apetyty swoich kibiców. Tak jak i w pierwszym, tak i w drugim meczu podopieczni duetu trenerskiego Andrzej Jung - Bogdan Antolak nie zawiedli swoich sympatyków. W bezpośrednim starciu dwóch beniaminków Grom okazał się lepszy od Sparty Łabunie wygrywając 3:0, choć wszystkie bramki padły dopiero w drugiej połowie spotkania. Spotkanie mogło zacząć się rewelacyjnie dla przyjezdnych. Już w pierwszej minucie na bramkę Patryka Bartosika uderzał jeden z zawodników Sparty, a golkipera Gromu od utraty bramki uchroniła poprzeczka. Już cztery minuty później odpowiedzieli gospodarze. Z rzutu wolnego na bramkę Sparty uderzał Rafał Wojtowicz, a futbolówkę z linii bramkowej wybił jeden z obrońców gości. Od tego momentu nieznaczną przewagę uzyskali gospodarze. Swoje okazje do pokonania golkipera z Łabuń mieli m.in. Krzysztof Wróbel, Bogdan Antolak czy też Mateusz Piętak, ale żadnemu z nich nie udało się wpakować piłki do siatki przyjezdnych. Dopiero pięć minut po zmianie stron zawodnicy Gromu przeprowadzili akcję która dała im prowadzenie. Sam na sam z Gacą znalazł się Mirosław Podgórski zagrał jeszcze do niepilnowanego Wróbla, a ten dopełnił formalności pakując piłkę do bramki. Dziesięć minut później ten sam zawodnik mógł po raz drugi cieszyć się ze zdobycia bramki. Tym razem wykorzystał świetne dośrodkowanie Graszy i nie dał żadnych szans interweniującemu bramkarzowi Sparty. Chwilę później strzelec dwóch bramek dla Gromu opuścił plac gry, a w jego miejsce wszedł utalentowany Arkadiusz Kwiatkowski, mający za sobą występy w IV - ligowej Ładzie Biłgoraj. W 77 minucie kolejnym świetnym zagraniem popisał się Brzyski. Tor lotu piłki zmienił wprowadzony po przerwie Kwiatkowski, a całą akcję sfinalizował ładnym strzałem Piotr Larwa pieczętując drugie w tym sezonie zwycięstwo Gromu. - Słowa uznania należą się całemu zespołowi, który zapracował na ten sukces. Przed nami ciężki pojedynek z Igorsem Krasnobród. Będzie to dla nas pierwszy mecz na wyjeździe i obyśmy przywieźli z tego wyjazdu zdobycz punktową. Najlepiej gdyby był to komplet punktów - zapowiadają piłkarze Gromu.

Grom Różaniec - Sparta Łabunie 3:0 (0:0)

Bramki: Wróbel 49,59, Larwa 77.

Grom: Bartosik - Malinger, Tarnowski, Kaproń, Mazur, Antolak(51 Larwa), Wojtowicz, Jung(66 Brzyski), Podgórski(56 Grasza), Wróbel(61 Kwiatkowski), Piętak.

Sparta: Gaca - Szerafin D., Wolski I, Podpryga, Batorski (90 Szajewski), Burdzy, Szerafin K., Kozioł, Kurzępa (70 Wolski II), Bajaka (80 Tkaczyk), Sasyn.