Szach-Mat reprezentacji Tomaszowa

2017-02-09 10:42

Uczniowie z Tomaszowa Lubelskiego zdominowali drugi Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Józefowa. Uczestnicy zawodów, organizowanych przez miejscowÄ… szkoÅ‚Ä™ podstawowÄ…, rywalizowali w szeÅ›ciu kategoriach o 18 trofeów, z których aż 15 zdobyli mÅ‚odzi tomaszowianie.

Do rywalizacji w sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie przystąpiło 102 szachistów, a gospodarzy z miejscowej podstawówki reprezentowało 15 osób. Z jednym wyjątkiem we wszystkich kategoriach triumfowali uczniowie z Tomaszowa Lubelskiego. - Trudno uznać ten wynik za niespodziankę, ponieważ to uczniowie, którzy z powodzeniem rywalizują w turniejach ogólnopolskich. Cieszymy się jednak, że pozostali uczestnicy, w tym nasi szachiści, mieli okazję zmierzyć się z nimi, bo nawet przegrana rywalizacja z najlepszymi może być skuteczną motywacją do dalszej pracy. Na uwagę zasługuje również fakt, że zainteresowanie naszymi zawodami jest coraz większe, a wśród uczestników jest coraz więcej dziewcząt - podsumowuje koordynatorka turnieju Alicja Góra, którą w przygotowaniu zawodów wspierała dyrektor SP w Józefowie Edyta Nieśpiał, a pojedynki sędziował Artur Kimak.

Wszystkie miejsca na podium w żeńskich kategoriach zajęły reprezentantki SP 2 i Gimnazjum nr 2 w Tomaszowie Lubelskim. Wśród najmłodszych szachistek z klas I  - III zwyciężyła Magdalena Puźniak, przed Julią Kijko i Katarzyną Kamińską. W grupie 4-, 5 - i 6-klasistek triumfowała Aleksandra Gromek, druga była Rozalia Wojtowicz, a trzecia Malwina Buczek. W grupie gimnazjalistek najlepsza okazała się Dominika Borek, na drugim miejscu uplasowała się Anna Sujko, a na trzecim Anna Kamińska.

W kategorii chłopców z klas I  - III zawody wygrał Paweł Gromek z SP 2 Tomaszów Lubelski przed szkolnym kolegą Miłoszem Byczukiem i Mikołajem Gzikiem ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Biłgoraju. Całe podium w grupie uczniów starszych klas podstawówek zajęli szachiści z SP 2 Tomaszów Lubelski - Paweł Borek, Norbert Bukała i Adrian Michalski. W najstarszej kategorii turniej wygrał Konrad Mucha z Gimnazjum nr 3 w Biłgoraju, drugie miejsce przypadło Kamilowi Ciskowi z Gimnazjum nr 2 w Tomaszowie Lubelskim, a trzeci był Bartłomiej Pisklak z Gimnazjum w Aleksandrowie. W tegorocznym turnieju wzięli udział także uczniowie z gmin Tereszpol i Biłgoraj, a także z Janowa Lubelskiego, Modliborzyc i Zamościa.

Najlepsi szachiści odebrali puchary i medale,a wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, które wręczali zastępca burmistrza Józefowa Ryszard Ostasz i dyrektor Edyta Nieśpiał.