Dobry start karateków na Litwie i w lidze wojewódzkiej

2017-03-15 09:48

4 marca 2017 roku w Trokach przed Wilnem odbył się XVI Międzynarodowy Turniej Karate Tradycyjnego "WINTER CUP 2017". W zawodach uczestniczyli zawodnicy z Litwy, Białorusi i Polski. Biłgorajscy karatecy odnotowali swój bardzo dobry występ.

Sonia Łukaszczyk I m-ce w kata i kumite, Katarzyna Pawęska zajęła I m-ce w kata i II m-ce w kumite, Anna Szubiak I m-ce w kata, Dominika Szubiak I m-ce w kata, Adam Michalik II m-ce w kata, Martyna Maksymiec, Joanna Rawiak i Anna Szubiak I m-ce w kata drużynowym, Sonia Łukaszczyk, Dominika Szubiak i Adam Michalik II m-ce w kata drużynowym, na zawodach międzynarodowych debiutował Jakub Furmanek.

Gospodarzem turnieju był Rytis Bublevicius (6 dan), a biłgorajscy karatecy rozpoczynali na Litwie swój sezon startowy po raz trzynasty.

W niedzielę 26 lutego 2017 roku rozpoczęła się kolejna Lubelska Liga Karate Tradycyjnego. Pierwsza edycja ligi miała miejsce w Biłgoraju w hali OSiR. W zawodach udział wzięło około 180 najbardziej utalentowanych zawodników z dwunastu klubów karate tradycyjnego z województwa lubelskiego. Wszyscy uczestnicy stoczyli ze sobą walki zarówno w konkurencji kata indywidualnie jak i w kumite. Biłgorajski Klub Karate Tradycyjnego reprezentowało 17 zawodników. Większość z nich stanęła na podium. Pierwsze miejsca zdobyli: Roksana Bury, Patryk Jarosz, Szymon Różański i Anna Szubiak. Drugie miejsca zdobyli: Magdalena Bury, Wojciech Kuderawiec, Martyna Maksymiec, Katarzyna Pawęska i Dominika Szubiak. Trzecie miejsca zdobyli: Aleksandra Wach i Joanna Rawiak. Czwarte miejsca zdobyli: Jakub Bielak, Sonia Łukaszczyk i Milena Madej. Wszystkim medalistom jak i uczestnikom gratulujemy udanego startu i życzymy powodzenia w kolejnej edycji ligi, która odbędzie się w Tomaszowie Lubelskim.

Sensei Andrzej Szeliga nie ukrywa zadowolenia ze startu swoich podopiecznych, mając jedocześnie świadomość, że to dopiero początek roku.