Medale pÅ‚ywaków na najważniejszych w sezonie zawodach centralnych

2017-03-28 10:26

Dwa dni, 25 i 26 marca 2017r., trwaÅ‚y zmagania pÅ‚ywaków w najważniejszych centralnych zawodach w sezonie dla zawodników 12 - i 13-letnich. Najlepsi zawodnicy walczyli o najwyższe laury w Drużynowych MiÄ™dzywojewódzkich Zawodach MÅ‚odzików 12-13 lat. W gronie najwytrwalszych BiÅ‚gorajskÄ… SpartÄ™ reprezentowaÅ‚y dwie drużyny: drużyna 12-latków trenujÄ…cych u Agnieszki Iwanek i drużyna 13-latków prowadzona przez Andrzeja Woźnego. Atmosfera olimpijskiej pÅ‚ywalni byÅ‚a jak zwykle gorÄ…ca, trybuny nie milkÅ‚y, nie brakowaÅ‚o emocji, padaÅ‚y rekordy, a sportowego ducha rywalizacji czuÅ‚o siÄ™ w każdym wyÅ›cigu.

Podopieczni Agnieszki Iwanek potwierdzili wysoką formę i świetną szkołę "żabki", którą zapowiedzieli pod koniec lutego deklasując rywali i zajmując wszystkie miejsca na podium w wyścigu na 50m stylem klasycznym podczas międzynarodowych zawodów pływackich "O Laur Lubelskiego Koziołka". Cała czwórka 12 - latków walczyła rewelacyjnie w stylu klasycznym, a ceremonie medalowe za styl klasyczny były wyjątkowe dla biłgorajskich pływaków. Po najwyższe trofea po raz kolejny sięgnął Oskar Kłyż, wypływał dwa złote medale zarówno na 100, jak i na 200 metrów w swoim koronnym stylu klasycznym, brązowy medal na 200 wywalczył Nizio Wojciech, a na o połowę krótszym dystansie był V, IV na 100 i 200 był Antoni Staszczak, a V na 200 Nizio Tadeusz. Nie tylko styl klasyczny był domeną młodych pływaków, udowodnili oni swoją wszechstronność licząc się w walce o najwyższe laury w pozostałych konkurencjach. Dwukrotnie po brąz sięgnął Antoni Staszczak, stanął na trzecim stopniu podium w trudnych wyścigach na 400m stylem dowolnym i 200m sposobem zmiennym. W pierwszej szóstce w innych konkurencjach uplasowali się również: Kłyż Oskar - IV miejsce na 400m i V na 100m stylem dowolnym, Nizio Tadeusz - IV miejsce na dystansie 100m stylem motylkowym i Nizio Wojciech - VI miejsce na dystansie 200m stylem grzbietowym. Alicja Pieczykolan była VII na dystansie 400m stylem dowolnym, a cenne punkty do klasyfikacji ogólnej dołożyły również Wiktoria Flis i Anna Jonik. Uzyskana suma punktów za wszystkie starty uplasowała nieliczną drużynę 12-latków na bardzo wysokim III miejscu w klasyfikacji ogólnej. Szczęśliwi zawodnicy i zawodniczki odebrali okazały puchar z rąk prezesa LOZP Grzegorza Mazurka.

Spośród 13 - latków najlepiej wypadł Szymon Solak, który zdobył dwa srebrne medale w swoim koronnym stylu grzbietowym.

Duże brawa i gratulacje dla wszystkich zawodników i zawodniczek!!!