Gminna Liga Piłki Halowej zakończona - Gromada mistrzem

2017-04-02 15:58

W trzecim sezonie Gminnej Ligi PiÅ‚ki Halowej "O Puchar Wójta Gminy BiÅ‚goraj" mistrzostwo wywalczyÅ‚a drużyna Gromady, która w emocjonujÄ…cej walce do ostatniej kolejki rywalizowaÅ‚a o tytuÅ‚ z DereźniÄ… (ostatecznie II miejsce), Spartakus Team (III miejsce) oraz WolÄ…-RudÄ… (IV miejsce).

Podsumowanie Gminnej Ligi Halowej odbyło się 30 marca 2017 r. w sali gimnastycznej ZSPiG w Gromadzie i zostało poprzedzone rozegraniem ostatniej serii meczów, w której rozstrzygnęły się losy mistrzostwa. Nagrody przedstawicielom drużyn wręczył wójt Gminy Biłgoraj Wiesław Różyński, który mówił - Cieszę się, że po raz koleiny udało nam się zmobilizować ponad stu zawodników do aktywności i zdrowej rywalizacji piłkarskiej.

Każdy zespół otrzymał pamiątkowy dyplom ze zdjęciem drużynowym, puchar oraz piłkę treningową. Złote medale oraz puchar za zajęcie I miejsca otrzymali zawodnicy z Gromady, srebrne medale wywalczyła Dereźnia, a na najniższym stopniu podium uplasował się zespół Spartakus Team. Wyróżniający się gracze także zostali nagrodzeni statuetkami oraz artykułami sportowymi. Patryk Wilkos z drużyny Wola-Ruda został "Królem Strzelców", Sebastian Gorczyca z Gromady "Młodym Talentem", reprezentujący Walczaki Mariusz Jop zdobył tytuł "Najlepszego Bramkarza", a Marcin Blicharz z Dereźni wywalczył najważniejsze indywidualne wyróżnienie "Najlepszego Zawodnika".

Gminna Liga Piłki Halowej - sezon 2017 to kolejne rozgrywki piłkarskie organizowane przez Gminę Biłgoraj. W I sezonie Ligi Halowej zwyciężyła Gromada, w II - Dereźnia, tym razem ponownie Gromada. W obecnych rozgrywkach, które trwały od stycznia do marca 2017 r. brało udział 11 drużyn z terenu Gminy Biłgoraj: Gromada, Walczaki, Wola-Ruda, Spartakus Team, Brodziaki, LZS Dąbrowica, Korytków Duży, Bukowa, Dereźnia, Niekwestionowani oraz Majdan Gromadzki. W Lidze rozegrano 49 meczów, w których zdobyto 447 bramek (najwięcej Wola-Ruda - 79)

Terminarz, wyniki, tabelę oraz klasyfikację strzelców Ligi można zobaczyć na stronie Gminy Biłgoraj (www.gminabilgoraj.pl) w zakładce "Sport", a także na profilu facebookowym "Gminne Ligi Piłki Nożnej Gminy Biłgoraj".