Udany występ biłgorajskich lekkoatletów

2017-04-24 15:22

W niedzielę, 23 kwietnia 2017 r. w Werbkowicach odbyły się 23 Ogólnopolskie Cukrownicze Biegi Uliczne. Zawody były bardzo udane dla biłgorajskich lekkoatletów.

W ramach imprezy biegowej odbywały się makroregionalne obchody Dni Olimpijczyka, stąd uroczyste otwarcie zawodów nawiązywało do ceremoniału olimpijskiego i "bogata" lista patronów i sponsorów (m.in. Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Prezes Krajowej Spółki Cukrowej S.A., Marszałek Województwa Lubelskiego, Wojewoda Lubelski, Starosta Powiatu Hrubieszowskiego, Rada i Wójt Gminy Werbkowice, Rada Wojewódzka Zrzeszenia LZS w Lublinie).

Zawody były bardzo udane dla biłgorajskich lekkoatletów. Startując w biegach "dziecięco-młodzieżowych" byli najczęściej wymienianą (i dekorowaną na podium) ekipą.

1. SYLWESTER PYDA

Wypada również podkreślić, że w rozgrywanym na dystansie 8 km. Biegu Głównym w kategorii kobiet zwyciężyła wychowanka LKS "Znicz", wielokrotna medalistka i reprezentantka kraju, ANGELIKA MACH (obecnie AZS UMCS LUBLIN), która zdecydowanie, z 40-sekundową przewagą, pokonała koalicję biegaczek z Ukrainy. W kategorii mężczyzn wygrał Ukrainiec, Siergii Okseniuk.