Udanie w lidze

2017-10-12 08:40

Pod koniec wrzeÅ›nia na Krytej PÅ‚ywalni MOSiR w Janowie Lubelskim, odbyÅ‚a siÄ™ III runda Ligi Wojewódzkiej Dzieci i MÅ‚odzików w pÅ‚ywaniu. Zmagania odbywaÅ‚y siÄ™ w kategoriach 10-11 lat, oraz 12 lat. Dla ekipy Sparty BiÅ‚goraj zawody okazaÅ‚y siÄ™ bardzo udane. Nasza pÅ‚ywacka drużyna w sobotÄ™ zajęła trzecie miejsce, ustÄ™pujÄ…c nieznacznie Olimpii Lublin oraz Fali KraÅ›nik.

Najlepiej z naszych zaprezentował się Oskar Kłyż, który wygrał 100 metrów stylem klasycznym z bardzo dobrym czasem 1:23.03. Nasz zawodnik ustanowił w ten sposób nowy rekord klubu 12-latków. W tej samej konkurencji na najniższym stopniu podium stanął Wojciech Nizio(1:30.53). Bardzo bobrze popłynął Paweł Bury. Rywalizujący z o rok starszymi kolegami nasz zawodnik zajął wysokie trzecie miejsce na 50 metrów stylem klasycznym(42.97). Na podium wdrapały się również nasze dwie sztafety. Trzecie miejsca zajęła sztafeta chłopców 4x50 metrów stylem zmiennym(Bury, Wołoszyn, Sadowski, Błaszczyk) oraz sztafeta zmiennym Mix(Staszczak, Kłyż, Flis, Pieczykolan). W pierwszej szóstce zawodów nagradzanej dyplomami znaleźli się: Bartosz Sadowski, Damian Błaszczyk, Wiktoria Flis, Tadeusz Nizio, Antoni Staszczak. Punkty dla drużyny zdobyli również: Kasper Wilczyński, Martyna Małysza, Paweł Wołoszyn, Anna Jonik, Wojciech Papierz, Alicja Pieczykolan.

Po trzech rundach Sparta Biłgoraj zajmuje czwarte miejsce z minimalną stratą 2 punktów do trzeciej Wisły Puławy na 18 startujących klubów. Już 4 listopada w Krasnymstawie kolejna odsłona Ligi Dzieci i Młodzików w której Spartanie będą walczyli o podium.