Worek medali

2017-11-20 10:22

Bardzo udane dla młodych Spartan okazały się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w pływaniu dzieci z rocznika 2007 i 2006. Łącznie nasi reprezentanci zdobyli aż 9 medali w tym ten najcenniejszy. Zawody odbyły się 18 listopada na pływalni MOSiR w Kraśniku.

W Mistrzostwach Województwa Lubelskiego wystartowało 190 zawodniczek i zawodników z 16 klubów Lubelszczyzny. RWKS SPARTA i nasz region reprezentowało 10 dziewcząt i 12 chłopców z rocznika 2007 i 2006.

Najbardziej cieszy występ naszych żabkarzy, którzy okazali się bezkonkurencyjni i w całości zdominowali podium. Po imponującej walce na 50 metrów stylem klasycznym mistrzem województwa został Paweł Wołoszyn z świetnym jak na 10-latka czasem 42.41 (aktualnie piąty wynik w kraju). Tuż za nim na drugim miejscu zameldował się Paweł Bury (43.12) a na trzecim Bartłomiej Obszyński (44.78). Zarówno Paweł jak i Bartek startowali jeszcze na 50 metrów stylem grzbietowym, zajęli oni odpowiednio drugą i trzecią pozycję z czasami 39.13 i 40.37. Również dwa medale wywalczył Maksymilian Pawlos. Został wicemistrzem województwa na 50 metrów stylem dowolnym z czasem 35.22 oraz stanął na najniższym miejscu podium na 50 metrów stylem motylkowymz wynikiem 40.59. Stylem klasycznym medal wypływała jako jedyna Spartanka Maja Barwińska, która w bardzo wyrównanym wyścigu była trzecia uzyskując czas 45.65. Na koniec sportowych zmagań tytuł wicemistrza województwa wywalczył Wojciech Papierz na 100 metrów stylem zmiennym (1.29.41).

Dyplomy za miejsca 4-6 otrzymali jeszcze Julia Duńko (4-50Dl), Damian Błaszczyk (5-100Kr, 6-50Dl), Kornelia Jagucak (6-50G), Magdalena Staszczak (5-200Zm, 6-100G), Bartosz Sadowski (4-100G), Łukasz Kapusta (100Kl), Maksymilian Grzyb (4-50Kr), Anna Biernacka (4-200Zm).

Podsumowując Spartanie zdobyli 1 złoty, 4 srebrne i 4 brązowe medale. Daje to drugie miejsce pod względem ilości medali zaraz po Fali Kraśnik. Dodatkowo cenną statuetkę za trzecie miejsce w klasyfikacji najlepszego zawodnika otrzymał Paweł Bury. Szczegółowe wyniki i zdjęcia z zawodów na stronie internetowej klubu www.sparta.lbl.pl, do odwiedzania której zapraszamy.