Mistrzowskie igrzyska pływaków

2017-12-18 09:29

Czwartek, 7 grudnia był wyjątkowy dla Szkoły Podstawowej nr 1. Reprezentacja "Jedynki" zakończyła starty w cyklu zawodów międzyszkolnych na poziomach kolejno powiatowym, rejonowym i wojewódzkim w pływaniu, triumfując po raz pierwszy w historii szkoły i powiatu w sztafecie na wszystkich szczeblach.

Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci i Młodzieży odbył się na najnowocześniejszej polskiej krytej pływalni olimpijskiej AQUA w Lublinie. Organizatorem zawodów był Lubelski Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy.

Pływacy popularnej "Jedynki" trenujący na co dzień w RWKS Sparta osiągnęli wielki sukces. Zdobyli dwa złote medale Wojewódzkich Igrzysk Dzieci: w sztafecie 6x25 metrów chłopców, oraz indywidualnie stylem klasycznym, medal brązowy motylkiem, a także zajęli kilka miejsc w pierwszej dziesiątce.

Złoto w sztafecie 6 x 25 metrów wywalczyła reprezentacja w składzie: Damian Błaszczyk, Tadeusz Nizio, Bartosz Sadowski, Wojciech Nizio, Łukasz Kapusta, Oskar Kłyż (rez. Maksymilian Grzyb, Maciej Bukarewicz).

Indywidualnie Oskar Kłyż z wynikiem 37,40 zdobył złoto na dystansie 50m stylem klasycznym, Tadeusz Nizio wywalczył brązowy medal na 50m delfinem z wynikiem 35,14, Wojtek Nizio był 5 w wyścigu na 50m stylem klasycznym (wynik: 40,70), Alicja Pieczykolan zajęła 8 miejsce na 50m stylem dowolnym (wynik: 34,81), zaś Bartosz Sadowski miejsce 11 na 50m stylem dowolnym (wynik: 33,22).

W kategorii młodzieży szkolnej uczniowie klas siódmych rywalizowali z uczniami gimnazjum. Indywidualnie Oliwia Hałka zajęła 10 miejsce na 50m stylem dowolnym.