Zawodnicy Znicza na podium

2018-03-26 16:10

W sobotÄ™ 24 marca, na obiektach przy Liceum im. Stefana Czarnieckiego w CheÅ‚mie odbyÅ‚y siÄ™ MiÄ™dzywojewódzkie Mistrzostwa MÅ‚odzików w Biegach PrzeÅ‚ajowych. Åšwietnie zaprezentowali siÄ™ reprezentanci biÅ‚gorajskiego Znicza.

W Mistrzostwach rywalizowało ponad 100 zawodników z 15 klubów województw: lubelskiego i podlaskiego. Biegi przeprowadzono na dystansach od 1500m do 3000m.

W zawodach startowało troje reprezentantów biłgorajskiego Znicza, wszyscy zajęli miejsca na podium:
- srebrny medal w biegu na 2500 m zdobyła Oliwia Hałka (zwyciężyła Małgorzata Karpiuk, Hajnówka),
- również srebrny był Przemysław Jachosz w biegu na 3000 m (zwyciężył Piotr Kondrak, Białystok),
- na tym samym dystansie D amian Bernaś zdobył medal brązowy.

W ramach imprezy odbyły się też zawody przełajowe "Lekkoatletyka Dla Każdego" w młodszych kategorii wiekowych. Z sukcesami startowali w nich dziewczęta i chłopcy z LDK i OSiR Biłgoraj.