Sobota dla Sparty

2018-04-10 13:01

Sobota 7 kwietnia była bardzo udana dla biłgorajskiej Sparty. Zwycięstwem piłkarek zakończył się mocno obstawiony turniej w Nadrzeczu, pływacy umocnili się na drugiej pozycji w lidze wojewódzkiej, a oldboje wygrali swój mecz w ALPN.

Dziesiąty raz nasza pływalnia gościła aż 221 zawodniczek i zawodników z 17 klubów województwa lubelskiego. II runda Ligi Wojewódzkiej Dzieci i Młodzików w Pływaniu przysporzyła wielu emocji zgromadzonym na trybunach kibicom, zawodnikom i trenerom. Drużyna Sparty licząca 23 osóby zajęła drugie miejsce w końcowej klasyfikacji tych zawodów i powiększyła swoją przewagę nad trzecią Olimpią Lublin.

W czołówce zawodów uplasowało się wielu naszych zawodników i zawodniczek. Na podium stanęli Damian Błaszczyk(50 dowolny-31.34) i Wojciech Papierz(100 dowolny-1:14.69), którzy zajęli trzecie miejsca. Czwarte, nielubiane przez sportowców pozycje zajęło aż sześcioro naszych reprezentantów: Julia Duńko(50 motyl-39.63), Maksymilian Pawlos(50 motyl-36.84), Maksymilian Grzyb(100 dowolny-1:16.09), Bartosz Sadowski(100 grzbiet-1:24.75), Paweł Bury(50 grzbiet-37.91), Damian Błszczyk(200 zmienny-2:52.38). W pierwszej szóstce premiowanej dyplomami i medalami w swoich konkurencjach znaleźli się: Amelia Cieślak(5m. 50 grzbiet-39.72), Paweł Wołoszyn(5m. 100 dowolny-1:16.34), Łukasz Kapusta(6m. 50 dowolny-32.28).

Naszą pozycję w województwie potwierdziły sztafety dwukrotnie wygrywając i raz zajmując drugie miejsce. Sztafeta 4x50 dowolnym chłopców(Sadowski, Kapusta, Wilczyński, Błaszczyk-2:11.66) oraz 4x50 zmiennym mix rocznik(Cieślak, Wołoszyn, Pawlos, Wasąg) tryumfowały w swoich startach ustanawiając nowe rekordy klubu. Natomiast oczko niżej uplasowała się sztafeta 4x50 klasycznym mix(Bury, Barwińska, Duńko, Obszyński) również ustanawiając nowy rekord klubu.

Zawodnicy za miejsca 1-6 otrzymali dyplomy i medale ufundowane przez Burmistrza Miasta Janusza Rosłana. Obiekt pływalni udostępniło Starostwo Powiatowe dzięki uprzejmości Dyrektora ZSBiO Stanisława Sitarza. Dokładne wyniki oraz zdjęcia z zawodów dostępne są na stronie klubu www.sparta.lbl.pl.