Biłgorajanka najszybszą Polką w Rotterdamie

2018-04-27 13:30

Beata Lange jako pierwsza spośród Polek ukończyła maraton w Rotterdamie osiągając czas 3:24:17. W tegorocznej 38. edycji maratonu wzięło udział ponad 16 tys. biegaczy.

W niedzielę, 8 kwietnia ulicami Rotterdamu w 38. edycji maratonu pobiegło ponad 16 tys. osób. Wśród nich znalazła się biłgorajanka Beata Lange, dla której był to pierwszy zagraniczny maraton. Jak relacjonuje zawodniczka podczas biegu panowała wspaniała atmosfera, a kibice towarzyszyli biegaczom przez całą, 42-kilometrową trasę.

Pierwsza edycja maratonu w Rotterdamie odbyła się 23 maja 1981 roku, bieg ukończyło 180 osób, w tym 4 kobiety. W tegorocznej edycji do mety dotarło ponad 13 tys. biegaczy. Beata Lange z czasem 03:24:32 znalazła się na 118 miejscu wśród kobiet i na 1549 pozycji w klasyfikacji generalnej. Jako pierwszy, po 2:05:44 od startu, linię mety przekroczył Kenijczyk Kenneth Kipkemboi. Wśród startujących kobiet najszybsza była Kenijka Visiline Jepkesho, która na mecie uzyskała czas 2:23:47. Zaś najszybszy z Polaków Michał Brandebura trasę maratonu pokonał w 2:40:40.