Sukcesy biłgorajskich pływaków

2018-11-19 12:35

Dwa dni i dwie bardzo ważne imprezy zaliczyli nasi przedstawiciele trenujący na co dzień pływanie na biłgorajskiej pływalni. Tylko podczas sobotnich zawodów zdobyli aż 15 medali.

Sobota to Mistrzostwa Województwa w kategorii 10-11 lat i rekordowa jak do tej pory dla Sparty liczba 15 medali (największa w zawodach). Niedziela natomiast to Wojewódzka Liga Dzieci i Młodzików na Aqua Lublin i po raz pierwszy w historii klubu II miejsce w klasyfikacji generalnej. Trzecim bardzo ważnym wydarzeniem była dekoracja za IX miejsce w kraju w Drużynowym Wieloboju Pływackim Dzieci 11 lat. Powyższym osiągnięciom wartości dodaje fakt, iż w województwie w sportowej rywalizacji uczestniczy 18 klubów, a w kraju prawie 200. Najlepiej w weekend wypadli Miłosz Jagosiak, Paweł Bury oraz Paweł Wołoszyn. Dwukrotnie tytuł mistrza województwa wywalczył Miłosz. Zdecydowanie wygrał 50 metrów stylem grzbietowym oraz 50 metrów stylem dowolnym. Mistrzem województwa został również Paweł Bury, który okazał się najlepszy na 200 metrów stylem zmiennym oraz drugi na 100 metrów stylem klasycznym. W konkurencji 100 klasykiem triumfował Paweł Wołoszyn, swoim startem obronił tytuł zdobyty przed rokiem właśnie w Kraśniku. Pawły dodatkowo dołożyli dobre występy w lidze, zajmując na 200 zmiennym odpowiednio pierwsze i trzecie miejsce.

Na sukces drużyny w WLDiM i DWP zapracowali: Barwińska Maja, Bury Paweł, Cich Kinga, Cieślak Amelia, Duńko Julia, Grzyb Maksymilian, Jagucak Kornelia, Łukasz Maria, Łysiak Miłosz, Obszyński Bartłomiej, Oszajca Radosław, Papierz Wojciech, Pawlos Maksymilian, Pintal Milena, Swacha Hanna, Wasąg Hanna, Wnuk Kaja, Wołoszyn Paweł, Biernacka Anna, Błaszczyk Damian, Kapusta Łukasz, Małysza Martyna, Sadowski Bartosz, Wilczyński Kasper.