Prowadzenie w lidze

2019-01-22 09:20

Świetne otwarcie nowego sezonu w wykonaniu Spartan w Wojewódzkiej Lidze Dzieci i Młodzików, która odbyła się w sobotę na Aqua Lublin. Nasi młodzi przedstawiciele zdecydowanie wygrali pierwszą odsłonę tej prestiżowej pływackiej imprezy. Ten wyczyn udał się pływakom po raz pierwszy. W roku 2019 zostanie rozegranych 5 rund, kolejna już 6 kwietnia w Biłgoraju.

Na tak dobry wynik drużyny miały wpływ udane starty naszych zawodników. O prócz wysokich lokat należy się cieszyć z wartości osiąganych czasów.

Nasi pływacy poprawili liczne rekordy klubu, a mamy dopiero styczeń, czyli początek sezonu. Zarówno indywidualnie jak i w sztafetach Spartanie stawali na podium. Najlepiej wypadł Paweł Bury, który w kategorii Młodzik wygrał 200 metrów stylem klasycznym oraz był trzeci na 200 metrów stylem grzbietowym. Drugie miejsca w swoich najlepszych startach zajęli Maja Łukaszczyk (50 kraul), Paweł Wołoszyn (200 klasyczny) i Miłosz Jagosiak (100 grzbietowy). Na najniższym miejscu podium uplasował się Nataniel Kobak (100 grzbietowy). Solidne punkty do klasyfikacji ogólnej dołożyli Ci, którzy zajęli miejsca zaraz za podium. Czwarte lokaty - nielubiane przez sportowców były udziałem Julii Dunko (200 klasyczny), Mileny Pintal (200 dowolny) oraz o rok młodszego Marcela Jończaka (100 grzbietowy). Sukces w pierwszej rundzie przypieczętowały nasze sztafety. Triumfowała ekipa 12-latków na dystansie 4x50 metrów stylem dowolnym mix (Wasąg, Obszyński, Barwińska, Papierz), drugie miejsce nasi zajęli w konkurencji 4x50 metrów zmiennym mix (Cieślak, Wołoszyn, Duńko, Bury). Również drugą lokatę minimalnie przegrywając z Lublinianką, zajęła sztafeta 11-latek stylem dowolnym (Łukaszczyk, Swacha, Staszczak, Pintal).

Szczegółowe wyniki na stronie klubu. Kolejna runda WLDiM odbędzie się w Biłgoraju 6 kwietnia. Zachęcamy do kibicowania.