Karpińska ponownie najlepsza

2010-04-26 21:43

Marzena Karpińska zwyciężyła w XVII edycji "Challenge Złotej Sztangi" na najlepszą sztangistkę Polski w 2009 roku. Zawodniczka Znicza Biłgoraj zgromadziła 477 punktów, i aż o 185 pkt. wyprzedziła drugą w klasyfikacji Joannę Łochowską (UKS Zielona Góra).

To był bardzo udany rok dla zawodniczki biłgorajskiego klubu. Złoty medal w kategorii 53 kg na XXXVII Mistrzostwach Unii Europejskiej do lat 23 w Ciechanowie, złoty "krążek" w kat. 48 kg podczas I Młodzieżowych Mistrzostw Europy do lat 23 we Władysławowie, oraz "złoto" w kat. 53 kg podczas XVI Mistrzostw Polski w Kościerzynie. Tylko podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 23, w kat. 53 kg musiała uznać wyższość rywalki, zdobywając srebrny medal. Ukoronowaniem sezonu było 7 miejsce podczas Mistrzostw Świata w Goyang City, gdzie poprawiła rekordy Polski w podrzucie 98 i 100 kg, oraz w dwuboju 180 i 182 kg.
Miejsca pozostałych reprezentantek Znicza: 24 - Agata Fus (55 pkt), 27 - Katarzyna Portka (52 pkt), 37 - Emilia Malec (35 pkt).
Sukcesy Marzeny Karpińskiej przyczyniły się do zwycięstwa Znicza Biłgoraj w klasyfikacji drużynowej (619 pkt). Drugie miejsce dla WLKS Siedlce (547 pkt). Sklasyfikowano 28 klubów.
Wśród mężczyzn zwyciężył Adrian Zieliński z Tarpana Mrocza (544 pkt). Najlepszy zawodnik Znicza - Kamil Kulpa uplasował się na 48 pozycji (30 pkt). Pozostałe miejsca sklasyfikowanych reprezentantów Znicza: 63 - Maciej Kozina (25 pkt), 91 - Tomasz Siebielec (15 pkt), 95 - Jacek Czerniak (12 pkt), 104 - Adrian Wróbel (10 pkt). W punktacji drużynowej zwyciężył Tarpan Mrocza (994 pkt). Znicz zajął 17 miejsce (92 pkt). Sklasyfikowano 41 klubów.