ZÅ‚ota Agnieszka i srebrny Kacper!

2019-03-27 17:06

W miniony weekend w PuÅ‚awach odbyÅ‚y siÄ™ Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów w podnoszeniu ciężarów. Reprezentanci Znicza BiÅ‚goraj dwa razy stawali na podium.

Ponad 200 zawodników i zawodniczek wzięło udział w Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów w podnoszeniu ciężarów do lat 20, które odbyły się w dniach 22-24 marca w puławskiej hali MOSIR. Wśród startujących znaleźli się reprezentanci LKS Znicz Biłgoraj.

Pierwszego dnia mistrzostw złoty medal w kat. 76 kg z wynikiem zdobyła Agnieszka Rak która uzyskała wynik 177 kg w dwuboju (79 kg w rwaniu i 98 kg w podrzucie) i miała 18kg przewagi nad drugą zawodniczka. W kat. 61 kg mężczyzn 5 miejsce z wynikiem 183 kg (87+96) w dwuboju zdobył Szymon Więcław, zaś 7 miejsce zajął Dawid Kołodziejczuk który uzyskał wynik 162 kg w dwuboju (72 kg w rwaniu i 90 kg w podrzucie).

Drugiego dnia zmagań Michał Bielak z wynikiem 206 kg (96+110) zdobył 12 miejsce w kat. 73 kg. Na 17 miejscu w kategorii 96 kg z wynikiem 235 kg uplasował się Maciej Cios, który wrócił do treningów po kontuzji. Bartłomiej Kobel po ciężkiej walce o miejsce medalowe ostatecznie uplasował się na 5 miejscu z wynikiem 280 kg w dwuboju (125+155).

Na zakończenie mistrzostw miłą niespodzianką był Kacper Kość, który zdobył srebrny medal w kategorii 102 kg z wynikiem 275 kg (120+155).