Grad medali w Andrychowie

2019-06-17 09:11

ZwyciÄ™stwem Spartan w klasyfikacji medalowej zakoÅ„czyÅ‚y siÄ™ mocno obsadzone zawody na otwartej 50-metrowej pÅ‚ywalni w Andrychowie. W MiÄ™dzynarodowych Zawodach PÅ‚ywackich o Puchar Burmistrza Andrychowa uczestniczyÅ‚o 335 zawodniczek i zawodników z 39 klubów z poÅ‚udniowo-zachodniej części kraju.

Biłgorajski klub reprezentowała 33 osobowa drużyna, która łącznie zdobyła aż 45 medali w tym 15 tych najcenniejszych. W punktacji klubowej Sparta zajęła drugie miejsce ustępując miejsca NKP Bielsko-Biała.

Najwięcej krążków do spartańskiego koszyka dorzucili chłopcy. Pięciu z nich zmieściło się na podium w klasyfikacji dla najbardziej wartościowego zawodnika i dodatkowo otrzymało nagrody rzeczowe. Wszystkie cztery starty 13-letniego Bartosza Sadowskiego zakończyły się tryumfem naszego zawodnika. Natomiast jego rówieśnik Damian Błaszczyk, tyle samo razy stawał ale drugim miejscu podium. Zajęli oni odpowiednio drugi i trzecie miejsce w ogólnej klasyfikacji. W o dwa lata młodszej kategorii wiekowej najlepszy okazał się Miłosz Jagosiak, któremu do tryumfu wystarczyło raz wygrać i dwukrotnie być drugim. W najmłodszej kategorii wiekowej na podium w ogólnej klasyfikacji zameldowało się dwóch Spartan. Marcel Jonczak był pierwszy, dodatkowo otrzymał statuetkę za najbardziej wartościowy wynik w stylu grzbietowym wszystkich kategorii wiekowych. Na trzeciej pozycji uplasował się Michał Giruć.