Pełna wersja

Sparta powiększyła przewagę punktową

2019-10-21 09:11

Sobota, 19 października to dzieÅ„ pÅ‚ywackich zmagaÅ„ najlepszych zawodniczek i zawodników 10-, 11, i 12-letnich z województwa lubelskiego. PÅ‚ywalnia w Rykach to niedawno otwarty obiekt i po raz pierwszy byÅ‚ gospodarzem Wojewódzkiej Ligii Dzieci i MÅ‚odzików w pÅ‚ywaniu. Nasi mÅ‚odzi przedstawiciele w 22-osobowym skÅ‚adzie dzielnie walczyli i wrócili z tarczÄ…. BiÅ‚gorajska Sparta powiÄ™kszyÅ‚a swojÄ… przewagÄ™ nad drugÄ… OlimpiÄ… Lublin i trzeciÄ… FalÄ… KraÅ›nik do prawie 250 punktów.

Zarówno indywidualnie, jak i w sztafetach nasi stawali wielokrotnie na podium. Na wstępie trzeba podkreślić bardzo dobry występ Kingi Cich. Nasza zawodniczka dzięki solidnej pracy na treningach osiągnęła pierwszy z założonych celów, stanęła na podium zawodów rangi wojewódzkiej. Kinga poprawiając o prawie 1,5 sekundy rekord klubu na 100 metrów stylem grzbietowym zajęła zasłużone drugie miejsce.

Dwukrotnie na podium stanął Paweł Bury, który był drugi na 50 motylkiem i trzeci na 100 grzbietem. Bliski pierwszego zwycięstwa w zawodach tej rangi był Nataniel Kobak, który ostatecznie uplasował się na drugiej pozycji na 50 motylkiem. Nie zawiedli nasi najmłodsi przedstawiciele, którzy przyzwyczaili nas do świetnych występów nawet w rywalizacji ze starszymi kolegami i koleżankami. Tym razem nie było inaczej. Marcel Jonczak na 50 delfinem i Michał Giruć na 100 klasykiem zajęli miejsca na najniższym miejscu podium startując w starszej kategorii wiekowej. Nasze sztafety nadal są w dobrej formie. Dwukrotnie tryumfowały i raz uplasowały się na drugiej pozycji, przypieczętowując w ten sposób zwycięstwo w IV rundzie ligi.

Przewaga Spartan jest na tyle duża, że nasi reprezentanci mają tryumf na wyciągnięcie ręki przed finałową rundą ligi. Odbędzie się ona na Aqua Lublin w połowie listopada. Szczegółowe wynik i zdjęcia dostępne na stronie klubu.