Agnieszka Rak ustanowiła nowy rekord Polski

2019-10-24 10:06

W Bukareszcie trwajÄ… Mistrzostwa Europy w podnoszeniu ciężarów. W Å›rodÄ™, 23 października na pomoÅ›cie stanęła reprezentantka biÅ‚gorajskiego Znicza, Agnieszka Rak.

W stolicy Rumunii rywalizują juniorzy oraz zawodnicy do 20 i 23 lat. Mistrzostwa rozpoczęły się w ubiegły piątek i potrwają do 27 października. Wśród reprezentantek Polski w kat. 76 kg znalazła się zawodniczka biłgorajskiego Znicza, Agnieszka Rak. 18-latka stanęła na pomoście w środę, 23 października.

Biłgorajanka w rwaniu zaliczyła kolejno 84 kg, 88 kg i 92 kg, pobijając tym samym dotychczasowy rekord Polski, który wynosił 87 kg. Agnieszka zaliczając podejścia 100 kg, 104 kg i 106 kg w podrzucie z wynikiem 198 kg zajęła V miejsce i ustanowiła nowy rekord Polski w dwuboju.

Przypomnijmy, że w 2018 roku w Mediolanie zawodniczka Znicza zdobyła brązowy medal uzyskując 76 kg w rwaniu i 96 kg w podrzucie, w kategorii wiekowej do 17 lat. Informowaliśmy o tym w artykule pt. https://bilgorajska.pl/sportowy,16474,0,0,0,Braz-dla-zawodniczki-Znicza-Bilgoraj.html.

Gratulujemy Agnieszce wspaniałego startu w tegorocznych mistrzostwach!