Zwycięski start rundy rewanżowej

2010-12-14 23:34

RundÄ™ rewanżowÄ… w tegorocznych zmaganiach o mistrzostwo II ligi kobiet w grupie IV rozpoczęły siatkarki Szóstki BiÅ‚goraj. W pierwszej rewanżowej potyczce biÅ‚gorajanki podejmowaÅ‚y na wÅ‚asnym parkiecie ekipÄ™ BolesÅ‚awa Rzeszów. Niespodzianki nie byÅ‚o. Podopieczne PawÅ‚a Wrzeszcza wygraÅ‚y, choć oddaÅ‚y rywalkom jednego seta.

W meczu z Bolesławem Rzeszów w ekipie Szóstki zadebiutowała 20 - letnia Gabriela Gasidło. Nowa zawodniczka w biłgorajskiej drużynie ma za sobą występy w krakowskiej Wiśle, a ostatnio broniła barw Sparty Warszawa. - Już pierwszy mecz, który rozegrała w naszym zespole pokazał, że jest to zawodniczka o dużym potencjale. Jej przyjście nie tylko podniesie poziom sportowy, ale przede wszystkim poszerzy kadrę i zwiększy rywalizację w drużynie - rekomendował nowy nabytek zespołu trener Paweł Wrzeszcz. W pierwszym secie sobotniej konfrontacji gospodynie nie dały większych szans na nawiązanie wyrównanej walki siatkarkom z Rzeszowa. Biłgorajanki od początku kontrolowały przebieg wydarzeń wygrywając pierwszą odsłonę do - 15. Drugi set również przebiegał pod dyktando Szóstki. Wyrównana walka toczyła się tylko do stanu 4:4. Później zawodniczki Pawła Wrzeszcza odskoczyły na prowadzenie 21:8, a całą partię wygrały do - 11. Wydawało się, że zakończenie spotkania przez miejscowe zawodniczki będzie tylko kwestią czasu i także w trzecim secie nie dadzą one żadnych szans przyjezdnym. Faktycznie biłgorajanki miały w tej odsłonie aż 4 piłki meczowe od stanu 24:20. Niestety nie wykorzystały żadnej z nich i co więcej ostatecznie przegrały czwartego seta do - 24. Takiej dekoncentracji nie było już w czwartej i jak się okazało decydującej partii. Gospodynie pokazały rzeszowiankom ich miejsce w szeregu dając zdobyć rywalkom w ostatniej odsłonie tylko 10 punktów. - Mogłyśmy zakończyć ten mecz zdecydowanie wcześniej. Byłyśmy chyba zbyt pewne zwycięstwa w trzecim secie stąd ta nerwówka i porażka w końcówce partii. Na szczęście w ostatniej odsłonie nie mieliśmy już żadnych problemów z odniesieniem pewnego zwycięstwa - oceniła spotkanie kapitan Szóstki Magdalena Banecka.

Szóstka Biłgoraj - Bolesław Rzeszów 3:1 (25:15,25:11,24:26,25:10)
Szóstka: Banecka, Chmiel, Filipowicz, Rauch, Wszoła, Gorczyca, Bębenek(libero) oraz Kiełbasa, Gasidło.

X kolejka(11 grudnia): Szóstka Biłgoraj - Bolesław Rzeszów 3:1, Wisła Kraków - Sandecja Nowy Sącz 3:1, Karpaty Krosno - Patria Sędziszów Małopolski 0:3, Siarka Tarnobrzeg - Pogoń Proszowice 0:3, Dalin Myślenice - Tomasovia Tomaszów Lubelski 0:3.