Pełna wersja

Biłgorajskie podstawówki z medalami Wojewódzkich Igrzysk

2019-12-06 08:17

Rewelacyjnie w Wojewódzkich Igrzyskach Dzieci i Młodzieży w Pływaniu zaprezentowały się biłgorajskie szkoły podstawowe, zawody odbyły się w środę, 4 grudnia, w Aqua Lublin.

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Ks. Jana Twardowskiego i Szkoła Podstawowa Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi wróciły z Lublina z medalami, łącznie do Biłgoraja przyjechało 9 krążków. Był to najlepszy start naszych uczniów w historii tych zawodów.

Najlepiej wypadła "Jedynka", która po raz trzeci z rzędu została najlepsza w województwie w sztafecie 6x25 metrów stylem dowolnych chłopców. Do tego sukcesu dołączyły się dziewczęta, które w sztafecie uplasowały się na trzeciej pozycji. Srebrny medal w starszej kategorii (klasy 7-8) zdobyli chłopcy. W końcowej drużynowej klasyfikacji szkoła zajęła pierwsze miejsce.

Historyczny sukces odnieśli uczniowie SP Nr 5, którzy po raz pierwszy zdobyli medal w sztafecie pływackiej. Chłopcy z "Piątki", po zaciętej rywalizacji z lubelskimi szkołami zajęli trzecie miejsce w wojewódzkich zawodach szkolnych.

Wyniki i składy sztafet:

III miejsce sztafeta SP1 dziewcząt (Kinga Cich, Martyna Łyczak, Hanna Swacha, Patrycja Pieczykolan, Kornelia Jagucak, Izabela Dziduch - rezerwowa),

I miejsce sztafeta SP1 chłopców (Nataniel Kobak, Michał Giruć, Maksymilian Grzyb, Bartek Obszyński, Radosław Oszajca, Wojciech Papierz, Milosz Łysiak - rezerwowy),

‎III miejsce sztafeta SP5 chłopców ( Kornel Kulanin, Marcel Jonczak, Miłosz Jagosiak, Mateusz Grasza, Maksymilian Pawlos, Paweł Bury),‎

‎II miejsce sztafeta SP1 chłopców klasy 7-8 ( Bartosz Sadowski, Tadeusz Nizio, Wojciech Nizio, Łukasz Kapusta, Oskar Kłyż, Damian Błaszczyk, Michał Garbaty - rezerwowy).