Młodzi pingpongiści rywalizowali o Łomżę

2010-04-27 19:36

Monika Zdyb i Rafał Wolniarczyk zostali zwycięzcami III Wojewódzkiego Turnieju Młodzików w Tenisie Stołowym, który rozegrany został 16 stycznia w hali ZSBiO w Biłgoraju.

Z naszych reprezentantów najlepiej wypadli: Patryk Kita, który był ósmy, oraz Paulina Kuna, która sklasyfikowana została na dwunastym miejscu. W biłgorajskim turnieju wystąpiło 143 młodych pingpongistów rocznika 1997 i młodszych. Biłgoraj gościł zawodników z 24 klubów Lubelszczyzny.
Młodzi adepci odbijania celuloidowej piłeczki zaprezentowali bardzo wysoki poziom. Stawką zawodów był awans na Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny, w Łomży. Jako że awans uzyskują tylko pierwsi zawodnicy w klasyfikacji WTK, obserwowaliśmy bardzo zaciętą rywalizację. W kategorii młodzików mistrzowskie aspiracje potwierdził Rafał Wolniarczyk (UKS Bobry Bobrowniki). Drugie miejsce zajął Paweł Wójcik (UKS Dystans Niedźwiada), trzeci był Kamil Głowinkowski (UKS Ruch Lublin). Najlepiej z reprezentantów naszego rejonu spisał się Patryk Kita (UMKS Biłgoraj), który sklasyfikowany został na miejscu ósmym.
Miejsca pozostałych naszych zawodników: 19. Mateusz Gancarz (UPKS Dawid Tarnogród), - 37. Rafał Bielak (UMKS), - 45. Szymon Seroka (Dawid), - 49. Patryk Koza (Dawid), - 67. Paweł Obszański (Dawid), - 74. Wojciech Gierula (Dawid), - 84. Adrian Madej (UMKS), - 96. Jakub Fedec (UMKS).
Rywalizację dziewcząt wygrała Monika Zdyb (LUKS Stróża), druga była Martyna Cholewa (UKS Jantar Kazimierz Dolny), trzecia Joanna Kuchnio (UPKS Arka Ryki). Zawodniczka biłgorajskiego UMKS-u Paulina Kuna ukończyła zawody na 12 miejscu.
Już w najbliższą sobotę, 23 stycznia, od godziny dziewiątej w hali ZSBiO w Biłgoraju kolejne emocje związane z tenisem - III Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny seniorów w tenisie stołowym.