Zła passa Kadetów trwa

2011-02-09 10:23

6 lutego br. odbyÅ‚a siÄ™ ósma kolejka koszykarskiej ligi Kadetów U14. Na parkiecie LO im. ONZ, BASKET spotkaÅ‚ siÄ™ z drużynÄ… UPKS ARKA Ryki. BiÅ‚gorajanom nie udaÅ‚o siÄ™ przerwać zÅ‚ej passy i mimo zaciÄ™tej walki przegrali mecz 68:72.

Niepowodzenie towarzyszy naszym zawodnikom nieprzerwanie od czwartej kolejki. Zwycięski mecz Kadeci rozegrali dość dawno, bo 7 listopada 2010r. z zespołem MKS START Lublin, który obecnie zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, mając na koncie same porażki. Zeszłoroczne spotkanie to jedyna wygrana zawodników BASKETU w tym sezonie, a ostatni - niedzielny mecz był doskonałą okazją do polepszenia statystyk. Drużyna z Ryk w pierwszej rundzie rozegrała jedynie trzy spotkania z powodu poważnej kontuzji trenera. Długa przerwa w grze nie działała na ich korzyść, dlatego mecz był zdecydowanie do wygrania. Świadczy o tym również prowadzenie biłgorajan w pierwszej i trzeciej kwarcie (kolejno 4 i 5-punktowe). Ostatnia część spotkania była wyjątkowo emocjonująca. Na 4 minuty do końca pojedynku na tablicy pojawił się wynik 60:60. Do remisu zawodnicy doprowadzali jeszcze trzykrotnie. Niestety dwie straty koszykarzy BASKETU zostały idealnie wykorzystane przez gości. Zdobytych przez nich punktów biłgorajanie nie zdążyli już odrobić i mecz zakończył się wynikiem 68:72 ( 18:14,10:17,21:13,19:28).

Na pochwałę zasługuje Maciej Dąbek, który w ostatniej kwarcie zdobył 13 pkt. pod rząd, a w całym spotkaniu 29pkt. Koszykówka to jednak sport drużynowy, który wymaga jednakowego zaangażowania całego zespołu. Zawodnicy BASKETU na pewno postarają się, by kibice to właśnie zaangażowanie zobaczyli na kolejnym meczu, który na boisku LO im. ONZ odbędzie się dopiero 27 lutego br.