Coraz bliżej rozstrzygnięć

2011-02-10 00:43

Wielkimi krokami zbliżają się decydujące rozstrzygnięcia w Biłgorajskiej Halowej Lidze Piłki Nożnej. Wyłoniono już wszystkich półfinalistów.

Po zestawieniu wszystkich par ćwierćfinałowych zapowiadały się niezwykle interesujące spotkania. Faktycznie tylko pojedynek Blokersów z CH.Z.O dostarczył kibicom większej dawki emocji. W pozostałych konfrontacjach faworyci zwyciężali bez większych problemów.
Ekipa CH.Z.O przystąpiła do tego spotkania w okrojonym składzie. Zabrakło przede wszystkim dotychczasowego podstawowego bramkarza Tomasza Kozaka, który nie mógł wystąpić z powodu kontuzji pleców. Jego miejsce między słupkami zajął występujący dotąd w polu Michał Tochman i trzeba przyznać, że wywiązywał się z obowiązków golkipera bardzo dobrze. Kibice zgromadzeni w hali mogli podziwiać szybki, dynamiczny mecz. Toczyła się nieustanna wymiana ciosów, ale w pierwszej części gry żadnej z drużyn nie udało się umieścić piłki w bramce rywali. Wynik meczu otworzył w ósmej minucie drugiej połowy Mateusz Zarzycki. Wydawało się, że "młodym wilkom" z CH.Z.O uda się utrzymać jednobramkowe prowadzenie do końca spotkania. Niestety dla nich na dwie minuty przed końcem meczu wyrównujące trafienie zdobył dla Blokersów Michał Bączek. Zgodnie z regulaminem o wygranej jednej z drużyn miały zadecydować rzuty karne. W tych nie było już żadnych wątpliwości która drużyna była lepszym zespołem. Blokersi egzekwowali rzuty karne zdecydowanie lepiej od swoich rywali wygrywając serię 4:1. Ciekawie zapowiadał się także pojedynek świetnie spisujących się Fat Boysów z zespołem Biłgoraj 2010. Wielu obserwatorów w odradzającej się po nieudanym początku ligi ekipie biłgorajan upatrywało drużynę, którą stać będzie na poskromienie niepokonanych dotąd Fat Boysów. Tak jednak nie było. Samo spotkanie obyło się bez większych emocji. Fat Boysi wygrali pewnie bo aż 4:0, dzięki bramkom Ireneusza Zarczuka, Cezarego i Marcina Iwanków oraz Piotra Gontarza. Tempa nie zwalniają także najwięksi rutyniarze rozgrywek - Old Starsi. W trzecim ćwierćfinale nie dali oni większych szans zawodnikom z OSP Rogale triumfując aż 7:3. Po raz kolejny kapitalne zawody rozgrywał Dariusz Skubisz, który dzięki zdobyciu czterech bramek wyszedł na prowadzenie w ogólnej klasyfikacji strzelców. Po jednym trafieniu dla zwycięskiej ekipy dorzucili jeszcze Bartłomiej Kowalik, Bartłomiej Kusz i Stanisław Szpinda. W ostatnim pojedynku ćwierćfinałowym gracze Modela pokonali 3:1 RWKS Spartę po bramkach Mizaka, Zybury i Iwanowicza. Gola dla "spartan" zdobył Marek Deryło.
Wyniki spotkań ćwierćfinałowych
Blokersi - CH.Z.O 1:1 Bączek - Zarzycki(w rzutach karnych 4:1)
Fat Boys - Biłgoraj 2010 4:0 Zarczuk, Iwanek C., Iwanek M., Gontarz.
Old Stars - OSP Rogale 7:3 Skubisz 4, Kowalik, Szpinda, Kusz - Rymarz B., Rymarz J., Kłos
Model - RWKS Sparta 3:1 Mizak, Iwanowicz, Żybura - Deryło M.
Mecz o 11 miejsce:
Milczuk Różnówka - Raptors Rapy 5:0(walkower, goście nie stawili się na spotkaniu)