Mistrzostwa Warszawy i Koziołek z udziałem Spartan

2020-12-08 09:14

W ubiegły weekend Spartanie uczestniczyli w dwóch imprezach pływackich. Starty zaowocowały świetnymi wynikami. Łącznie reprezentanci Biłgoraja zdobyli 20 medali.

Otwarte Zimowe Mistrzostwa Warszawy w Pływaniu, które odbyły się 4-5 grudnia były bardzo udane dla biłgorajskich pływaków. Zawody rozgrywane na 50-metrowej pływalni Warszawianka Wodny Park stały na bardzo wysokim poziomie. O pozycje medalowe było bardzo trudno, Warszawa to nie tylko stolica naszego kraju, ale również polskiego pływania. Łącznie reprezentanci Biłgoraja zdobyli ich 14. Zabrakło tego najcenniejszego złotego, jednak 7 srebrnych i 7 brązowych to bardzo dobry dorobek naszych pływaków. Na wyróżnienie zasługują medaliści: Julia Duńko i Nataniel Kobak (2 srebrne i 2 brązowe), Martyna Łyczak (srebrny i 2 brązowe), Radosław Oszajca (2 srebrne i brązowy), Kinga Cich (2 brązowe) oraz Paweł Bury (srebrny). Dodatkowo padło wiele wartościowych rekordów życiowych, które na pewno zmotywują do dalszych treningów.

W sobotę w Lublinie odbyła się VI ostatnia runda zawodów o Laur Lubelskiego Koziołka, nie zabrakło tam młodszych Spartan. Biłgorajscy pływacy sześciokrotnie stawali na podium zawodów. Najlepiej wypadł Marcel Jonczak wygrywając dwukrotnie swoje starty oraz Patryca Pieczykolan, która była pierwsza i trzecia. Miejsce na najniższym miejscu podium zajęli Kornel Kulanin i Michał Giruć.

Szczegółowe wyniki i zdjęcia dostępne są na stronach klubu.