Nie miały sobie równych

2011-02-16 23:16

W przedostatniej kolejce rozgrywek II ligi siatkarek Szóstka BiÅ‚goraj wygraÅ‚a na wyjeździe z PatriÄ… SÄ™dziszów MaÅ‚opolski 3:1 zapewniajÄ…c sobie zwyciÄ™stwo w koÅ„cowej klasyfikacji grupy IV.

Szesnaste zwycięstwo odniosły w minioną sobotę zawodniczki Szóstki Biłgoraj. Podopieczne Pawła Wrzeszcza odprawiły z kwitkiem Patrię Sędziszów Małopolski oddając rywalkom tylko jednego seta. Siatkarki Patrii miały w pamięci mecz z pierwszej rundy rozgrywek, kiedy to po bezbarwnej grze poległy w Biłgoraju 0:3. Sędziszowianki pałały rządzą rewanżu i starały się nawiązać równorzędną walkę z liderkami tabeli, choć przystąpiły do spotkania bez podstawowych zawodniczek Pauliny Pyrć i Joanny Chmury. Przeciwstawianie się liderowi tabeli wychodziło gospodyniom całkiem nieźle w pierwszej odsłonie spotkania. Kiepskie przyjęcie w zespole Szóstki oraz liczne indywidualne błędy dały kilkupunktowe prowadzenie siatkarkom Patrii. W końcówce biłgorajanki próbowały odwrócić losy tej partii, ale miejscowe wygrały ją do - 21. Kibice zgromadzeni na trybunach oglądali podobny scenariusz w drugim secie. Tyle tylko, że biłgorajanki w porę odmieniły swoją grę na lepsze. Przełożyło się to na zyskanie niewielkiej przewagi w końcówce seta, która była na tyle bezpieczna ze pozwoliła Szóstce wyrównać stan meczu. Gra biłgorajanek diametralnie poprawiła się już w trzecim secie. Wzrosła skuteczność w ataku, w dużej mierze za sprawą Pauli Rauch, która rozpoczęła mecz na ławce rezerwowych ale już w trzeciej odsłonie pojawiając się na parkiecie wzięła sprawy w swoje ręce. Rauch poprawiła przyjęcie, blok i kończyła niemal wszystkie piłki sytuacyjne. Swoją siłę zaprezentowała w czwartej partii wbijając pięć asów serwisowych. Dzięki świetnej postawie Rauch biłgorajanki nie miały problemów z odniesieniem zwycięstwa w dwóch ostatnich setach triumfując odpowiednio do - 18 i do - 15.
- W pierwszej odsłonie nasze przyjęcie było fatalne, co z resztą znalazło swoje odbicie w wyniku. Popełnialiśmy także wiele błędów w ataku. Dziewczyny rozkręciły się w kolejnych partiach. Nasza gra powoli się krystalizuje i już w Sędziszowie Małopolskim fragmentami graliśmy naprawdę dobrą siatkówkę. Najważniejsze jednak aby forma dopisała w fazie play-off. Dopiero tam czekają nas najważniejsze potyczki w tym sezonie - mówił po zakończeniu meczu trener Szóstki Paweł Wrzeszcz
- Muszę pochwalić trenerkę Monikę Bartnicką i wszystkie dziewczyny za pracę wykonaną w tym trwającym jeszcze sezonie. Zawodniczki wykonały plan nakreślony przed sezonem w stu procentach. Nie zakładaliśmy walki o najlepszą czwórkę, a rzeczywistość okazała się być zupełnie inna. Na dzień dzisiejszy plasujemy się na czwartej pozycji w tabeli. Nawet jeśli Tomasovia wyprzedzi nas w ostatniej kolejce to i tak będzie to dla nas udany sezon - skwitował prezes Patrii Wiesław Kozieł
Patria Sędziszów Małopolski - Szóstka Biłgoraj 1:3 (25:21,21:25,18:25,15:25)
Extrans Patria Sędziszów Małopolski: Baran, Róg, Hajduk, Ciszczoń, Kutyła, Myjak, Wrona(libero) oraz Młocek, Mich, Zawiślak
Szóstka: Filipowicz, Kundera, Banecka, Wszoła, Gasidło, Chmiel, Bębenek(libero) oraz Gorczyca, Rauch.
XVII kolejka(12 lutego): Patria Sędziszów Małopolski - Szóstka Biłgoraj 1:3, Pogoń Proszowice - Wisła Kraków 1:3, Tomasovia Tomaszów Lubelski - Karpaty Krosno 0:3, Dalin Myślenice - Siarka Tarnobrzeg 2:3, Sandecja Nowy Sącz - Bolesław Rzeszów 1:3.
Zapowiedź XVIII kolejki(19 lutego): Szóstka Biłgoraj - Sandecja Nowy Sącz(sobota 19 lutego godz. 17:00 hala OSiR przy ul. Targowej w Biłgoraju), Wisła Kraków - Patria Sędziszów Małopolski, Karpaty Krosno - Pogoń Proszowice, Siarka Tarnobrzeg - Tomasovia Tomaszów Lubelski, Bolesław Rzeszów - Dalin Myślenice.