Świetny start biłgorajskich pływaków

2021-03-10 08:27

Pierwsza runda Ligi Wojewódzkiej Dzieci i Młodzików odbyła się w sobotę, 6 marca w Zamościu. W zawodach wystartowało 208 zawodników z 15 klubów naszego województwa. Należy podkreślić, że biłgorajska Sparta w dwóch poprzednich latach wygrywała tą prestiżową imprezę.

Bardzo dobrze rozpoczęli ten sezon ligowy 11- i 12-letni reprezentanci Sparty, aż osiem razy stając na podium, w tym czterokrotnie na najwyższym jego stopniu. Biłgorajanie wygrali w ten sposób ranking medalowy, jednak w klasyfikacji punktowej zajęli drugą pozycję, nieznacznie ustępując pola lubelskiemu Olimpijczykowi 23.

Najlepszym zawodnikiem pierwszej rundy okazał Marcel Jonczak, który w swoich dwóch startach był bezkonkurencyjny. Wygrał 100 metrów stylem dowolnym z czasem 1:04.21 oraz 200 metrów stylem grzbietowym z 2:34.44. Tuż za Marcelem w klasyfikacji indywidualnej zawodów uplasował się Michał Giruć, który wygrał 200 klasykiem (2:57:23) i był drugi na 100 metrów stylem dowolnym (1:08.59). Dwukrotnie na drugim miejscu podium stawała 11-letnia Patrycja Pieczykolan, uzyskując na 50 metrów stylem dowolnym czas 34.09 i na 100 metrów stylem grzbietowym 1:25.69. Na pozycji medalowej znalazła się również Martyna Łyczak, która była trzecia na 200 metrów stylem klasycznym (3:19.19). Na koniec świetnie zaprezentowała się sztafeta 4x50 metrow stylem zmiennym mix (Staszczak, Łyczak, Jonczak, Giruć) wygrywając swój start. Trenerem młodszej grupy jest Paweł Łukaszczyk.

Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie klubu. Kolejna runda WLDiM odbędzie się w Lublinie 9 kwietnia. Już za tydzień Zimowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego na długiej pływalni Aqua Lublin z udziałem naszych reprezentantów z dwóch grup treningowych.