Jedenaście razy na podium

2021-04-14 07:27

Druga runda Ligi Wojewódzkiej Dzieci i Młodzików odbyła się 10 kwietnia w Zamościu. W zawodach wystartowało 168 zawodników z 13 klubów naszego województwa. Po raz kolejny bardzo dobrze zaprezentowali się 11 - i 12-letni przedstawiciele biłgorajskiej Sparty.

Spartanie aż jedenaście razy stawali na podium, w tym pięciokrotnie na najwyższym jego stopniu. Biłgorajanie wygrali w ten sposób ranking medalowy, jednak w klasyfikacji punktowej zajęli drugą pozycję, nieznacznie ustępując pola lubelskiemu Olimpijczykowi 23. Po dwóch rundach Sparta zajmuje drugie miejsce, należy przypomnieć, że w dwóch poprzednich latach wygrywała całą ligę.

Najlepszym zawodnikiem drugiej rundy okazał się Marcel Jonczak, który wygrał dwa swoje starty (50 m stylem dowolnym i grzbietowym). Świetnie w Zamościu zaprezentował się Kornel Kulanin. Zdecydowanie tryumfował na 100 m motylkiem oraz był drugi na 50 m stylem dowolnym. Trzeci z muszkieterów, Michał Giruć, również dwukrotnie był w czołowej trójce, stając na drugim miejscu podium na 100 m motylkiem, a na 50 m stylem grzetowym zajął trzecie miejsce.

Wśród dziewcząt znakomicie zaprezentowały się Patrycja Pieczykolan i Liliana Staroń, które zajęły pierwsze i drugie miejsce na 50 m motylkiem. Nie zawiodła Hanna Staszczak, która była druga na 50 m stylem grzbietowym oraz trzecia na 100 m stylem motylkowym. Na koniec świetnie zaprezentowała się sztafeta 4x50 m stylem zmiennym chłopców (Kulanin, Grasza, Jonczak, Giruć), zdecydowanie wygrywając swój start.

Trenerem młodszej grupy jest Paweł Łukaszczyk.

Szczegółowe wyniki oraz zdjęcia na stronach klubu. Kolejna runda WLDiM odbędzie się w Lublinie dopiero po wakacjach. Już za tydzień GP Małopolski w Oświęcimiu, a za dwa tygodnie planowany jest wyjazd do Warszawy. Obydwie imprezy będą rozgrywane na długiej 50-metrowej pływalni. Rocznikowe MP juniorów, które odbędą się w lipcu również przeprowadzone będą na długim basenie.