Sześć medali dla Spartan

2021-04-20 08:33

BiÅ‚gorajscy pÅ‚ywacy wystartowali w rundzie III Grand Prix MaÅ‚opolski, która odbyÅ‚a siÄ™ w sobotÄ™ 17 kwietnia w OÅ›wiÄ™cimiu i zgromadziÅ‚a 386 zawodników z 55 klubów poÅ‚udniowej Polski. W zawodach, które odbyÅ‚y siÄ™ na 50 metrowej pÅ‚ywalni, prawo startu mieli zawodnicy 14-letni i starsi.

W sobotę, 17 kwietnia w Oświęcimiu odbyła się runda III Grand Prix Małopolski. W zawodach wzięło udział 386 zawodników z 55 klubów południowej Polski.

Spartanie sześciokrotnie zajmowali pozycję w pierwszej trójce. Bardzo dobrze zaprezentowali się Paweł Bury i Kinga Cich. 14-letni zawodnicy Sparty po dwa razy stawali na podium. Paweł wygrał 200 metrów stylem zmiennym (rekord klubu) oraz był drugi 100 metrów stylem klasycznym. Kinga zajęła natomiast pozycje trzecie na 200 metrów stylem dowolnym (rekord klubu) i grzbietowym. Miejsce trzecie wywalczyli również Julia Dunko na 100 metrów stylem motylkowym oraz Bartłomiej Obszyński na 1500 metrów stylem dowolnym.

Szczegółowe wyniki oraz zdjęcia na stronach klubu. Już w najbliższy weekend warszawskie zawody na basenie olimpijskim "Od Młodzika do Olimpijczyka".