Pływanie w Dębicy

2011-02-28 10:26

Nasi pływacy i pływaczki rywalizowali w Dębicy z przedstawicielami 17 klubów tamtego regionu. Mistrzostwa Klubu Bobry Dębica okazały się bardzo udane dla klubu RWKS SPARTA. Piękny obiekt MOSiR Dębica składający się z dwóch basenów(50- i 25-metrowego oraz bogatej części rekreacyjnej) okazał się dla nas bardzo przyjazny.

"Spartanie" 14 razy stawali na podium tych zawodów. Największy sukces osiągnął Damian Zarzycki, który wygrał wszystkie swoje starty zdobywając 6 pierwszych miejsc (50,100, 200 metrów stylem grzbietowym, 50 i 100 dowolnym oraz 50 motylkiem). W klasyfikacji końcowej uzyskał najwięcej punktów i otrzymał okazały puchar. Powalczył Adrian Misiarz, który triumfował w zaciętym wyścigu na 100 metrów stylem klasycznym oraz na 1500 stylem dowolnym (20:50.62). Do zwycięstw dołożył jeszcze drugie miejsce na 100 m. st. dowolnym oraz dwa trzecie na 50 dowolnym i 200 klasykiem. Nie zawiodła nasza najlepsza grzbiecistka Patrycja Kościk, która wygrała 100 metrów grzbietem. Na 200 tym samym stylem zajęła 2 miejsce oraz 3 na 50 metrów. Świetnie walczyli Michał Pawęzka, Kuba Przybylski oraz Rafał Konopka, którzy uplasowali się w pierwszej dziesiątce. W gronie osób uczestniczących w zawodach znaleźli się również: Sara Jakóbik, Paweł Brodziak oraz Maciej Paszko. Dokładne wyniki na stronie klubu www.sparta.lbl.pl.