Sukcesy biłgorajskich pływaków

2021-05-06 08:33

W sobotę, 24 kwietnia reprezentanci biłgorajskiej Sparty wystartowali w zawodach z cyklu "Od młodzika do Olimpijczyka", które odbyły się na warszawskiej pływalni oraz w kolejnej rundzie zawodów o Laur Lubelskiego Koziołka. Biłgorajscy zawodnicy zaprezentowali się znakomicie, wielokrotnie stając na podium.

W sobotę, 24 kwietnia w Warszawie na długiej pływalni Warszawianka Park Wodny odbyły się zawody z cyklu "Od młodzika do Olimpijczyka". W popołudniowych pływackich zmaganiach mogli wystartować zawodnicy w wieku 12, 13 i 14 lat. Na pływalni "Warszawianki" zameldowało się prawie 500 zawodników z 76 klubów centralnej Polski. W stolicy nie zabrakło reprezentantów Sparty.

Biłgorajscy zawodnicy zaprezentowali się znakomicie, stając 10 razy na podium. Wysoki poziom i duża ilość uczestników warszawskich zawodów nie przeszkodziła w wywalczeniu miejsc w pierwszej trójce poszczególnych konkurencji. Trzykrotnie wyczyn ten udał się Marcelowi Jonczakowi, który zwyciężył na 100 metrów stylem grzbietowym oraz był drugi na 100 metrów stylem dowolnym i motylkowym. Dwukrotnie na podium zameldowali się Michał Giruć, Nataniel Kobak i Paweł Bury. Michał zajął drugie miejsca na 100 metrów stylem klasycznym i 200 metrów stylem zmiennym. W tych samych konkurencjach wśród 14-latków, Paweł uplasował się odpowiednio na drugiej i trzeciej pozycji. Nataniel natomiast bardzo dobrze zaprezentował się na 100 metrów stylem grzbietowym i 200 metrów stylem zmiennym, zajmując drugie miejsca. A po zaciętej walce na najniższym stopniu podium na 100 metrów motylkiem stanął Kornel Kulanin.

W tym samym czasie w Lublinie odbyła się kolejna runda zawodów o Laur Lubelskiego Koziołka. Na pływalni Aqua Lublin wystartowali najmłodsi Spartanie, czterokrotnie zajmując pozycje medalowe. Świetnie zaprezentowała się Patrycja Pieczykolan, która wygrała dwukrotnie (50 metrów stylem motylkowym i grzbietowym). Drugą pozycję na 50 metrów stylem klasycznym zajęła Martyna Łyczak, a trzecia na 50 metrów stylem motylkowym była Liliana Staroń.

Szczegółowe wyniki oraz zdjęcia na stronach klubu.