Sukces Cypriana na Ogólnopolskim Turnieju Karate

2021-06-03 08:02

Cyprian Mielniczuk zajÄ…Å‚ trzecie miejsce w kategorii kata w VI Ogólnopolskim Pucharze Krakowa w Karate Tradycyjnym, który odbyÅ‚ siÄ™ w sobotÄ™, 29 maja.

W miniony weekend, 29 maja reprezentanci KKT Biłgoraj wzięli udział w jednym z największych turniejów w karate tradycyjnym organizowanym w Polsce - VI Ogólnopolskim Pucharze Krakowa w Karate Tradycyjnym.

W turnieju wzięło udział ponad 700 zawodników całej Polski i Europy Środkowej. Biłgorajski klub reprezentowało 7 karateków:

Wójcik Wiktoria - 7 kyu, 2011-2010, konkurencja kata

Klub Karate Tradycyjnego z Biłgoraja jest jednym z najmłodszych klubów w kraju, mimo to, w sobotę udało się wywalczyć pierwszy medal, który zdobył Cyprian Mielniczuk. Cyprian zajął trzecie miejsce w kategorii kata. Natomiast piąte miejsce w swoich kategoriach wywaliczyli Sara Zielińska i Antoni Branewski.

Bardzo dobrze zaprezentowały się najmłodsze zawodniczki KKT Biłgoraj Michalina Ostasz oraz Hanna Ćwik, które zadebiutowały na tak dużych zawodach. Młode karateczki dzielnie walczyły o jak najlepsze miejsce, a zebrane doświadczenie zaprocentuje w przyszłości.