Pełna wersja

PÅ‚ywackie Mistrzostwa Polski Juniorów z udziaÅ‚em Sparty

2021-07-06 08:56

W dniach 1-4 lipca w Olsztynie odbyÅ‚y siÄ™ Mistrzostwa Polski Juniorów MÅ‚odszych w pÅ‚ywaniu. W zawodach wystartowaÅ‚o 673 zawodników z 168 klubów naszego kraju. W rywalizacji wziÄ™li udziaÅ‚ pÅ‚ywacy w wieku 14 lat. BiÅ‚gorajskÄ… SpartÄ™ reprezentowaÅ‚y 2 dziewczynki i 4 chÅ‚opców.

Pływacy Sparty na swój pierwszy start w zawodach tej rangi czekali prawie 7 lat. Codzienne treningi i obozy przygotowawcze w Ostrowcu Świętokrzyskim i Puławach przyniosły efekty. Spartanie zaprezentowali się znakomicie wywalczając aż 6 finałów A, w których toczyła się walka o medale Mistrzostw Polski Juniorów. Dodatkowo przedstawiciele Sparty wypływali awans do 7 finałów B (rywalizacja o 11 miejsce w kraju). Wartość osiągnięć Spartan podkreśla rekordowa ilość klubów i zawodników oraz wysoki poziom zawodów.

Kinga Cich, Julia Duńko oraz Paweł Bury to zawodnicy, którzy rywalizowali z najlepszymi i uplasowali się w pierwszej dziesiątce zawodów. Julia, Kinga i Paweł dwukrotnie uczestniczyli w ścisłym finale. Ostatecznie Julia zajęła 10 miejsce w kraju na 200 metrów stylem klasycznym (2:50.23). Na tej samej lokacie uplasowała się na 200 metrów stylem zmiennym (2:36.24). Paweł natomiast dwukrotnie zajmował 9 pozycję na 200 (2:24.51) i 400 metrów stylem zmiennym (5:07.82). Kinga Cich awansowała do finału na 200 metrów stylem grzbietowym (2:30.31) i ostatecznie uplasowała się na 10 pozycji. Tą samą lokatę zajęła na dystansie 800 metrów stylem dowolnym (10:02.39). Do finałów B awansowali Kinga Cich, Julia Duńko, Paweł Bury oraz Bartłomiej Obszyński. Bardzo dobrze zaprezentowała się nasza sztafeta mieszana ( Kinga Cich, Julia Duńko, Paweł Bury, Bartłomiej Obszyński), zajmując 9 miejsce na 34 zespoły. W zawodach uczestniczyli również Radosław Oszajca i Maksymilian Pawlos.