Próba sił przed fazą play-off

2010-05-01 12:02

Nie było taryfy ulgowej dla czwartej drużyny ligi w meczu ostatniej kolejki rundy zasadniczej. Zespół Szóstki poważnie potraktował zawody i bez straty seta pokonał w Warszawie miejscowy AZS AWF.

Już przed ostatnią kolejką spotkań wiadomo było, że obydwa zespoły zmierzą się w I rundzie fazy play-off, więc mecz ten był preludium do dalszej batalii o mistrzowski tytuł.
Biłgorajanki zaczęły bez Pauli Rauch, którą zastąpiła Angelika Solarska. Początek spotkania bardzo wyrównany. Żadnej z drużyn nie udaje się odskoczyć na kilka "oczek". Dopiero po błędach rywalek Szóstka uzyskuje trzypunktową przewagę (11:8). W dalszej fazie gry obserwujemy "zrywy" raz jednej, raz drugiej ekipy. Momentami biłgorajanki prowadzą 3-5 punktami, ale gospodynie grają ambitnie i niwelują przewagę. Widząc brak siły ognia w ataku, trener Wrzeszcz desygnuje do gry Paulę Rauch. Chwilowo sytuacja się stabilizuje. Jednak przestój w końcówce seta i rywalki dochodzą na 21:23. Na szczęście popełniają błąd i seta kończy asem serwisowym Rauch.
Drugą odsłonę zdecydowanie lepiej rozpoczynają gospodynie. Uzyskują trzypunktową przewagę (chwilami sięgała ona pięć punktów), którą utrzymują przez większą część seta. To efekt bardzo dobrej gry w obronie, i niestety nieskutecznej gry w ataku biłgorajanek. Dopiero agresywniejsza zagrywka siatkarek Szóstki zmusza przeciwniczki do błędów, przez co doprowadzamy do remisu (17:17). Pasjonująca walka i bardzo emocjonująca końcówka. Punktują Filipowicz i Rauch pieczętując zwycięstwo na przewagi w tej partii. W trzeciej partii biłgorajankom również trudno uzyskać większą przewagę by móc kontrolować przebieg gry. Ambitna postawa warszawianek sprawia, że przewaga Szóstki oscyluje w granicy dwóch "oczek" a momentami jest nawet remisu. Końcówka należy jednak do podopiecznych Pawła Wrzeszcza, które odskakują na pięć punktów. Miejscowe stać było tylko na chwilowy zryw, po którym biłgorajanki zdobywają trzy zwycięskie punkty z rzędu akcentując kto jest faworytem w rywalizacji przed fazą play-off.
AZS AWF Warszawa - Szóstka 0:3 (21:25,24:26,22:25)
Szóstka: Filipowicz, Kundera, Solarska, Majsiajonak, Wszoła, Banecka, Bielecka (libero) - Rauch, Mordaka, Rudzka, Rymel, Kulczyk.
Wyniki 18 kolejki spotkań: ŁKS - AZS Polit. Warszawska 3:2 (25:18,20:25,19:25,29:27,15:11), Sparta - Salos 3:1 (23:25,25:15,25:17,25:19), AZS Polit. Radomskiej - Nike 3:0 (25:21,25:19,25:22), AZS Białystok - Orzeł 0:3 (18:25,15:25,16:25). W I rundzie fazy play-off Szóstka zmierzy się z AZS AWF Warszawa. Pierwsze mecze rozegrane zostaną w Biłgoraju w hali ZSBiO, 13 lutego - godz.17,14 lutego - godz.11. W drugiej parze Sparta podejmować będzie AZS Polit. Radomskiej. Rywalizacja trwa do trzech wygranych meczów. Zwycięzcy, walkę o mistrzostwo grupy rozpoczną 13/14 marca. W meczach o miejsca 7-10 spotkają się Nike - AZS Białystok i ŁKS - Orzeł.